آتش دریافت گوشی هوشمند با تغذیه بد شارژر

به گزارش بهترینهای وب، این محققان حمله تغذیه بد را روی 35 شارژکننده سریع متعلق به 234 مدل افزاره موجود امتحان کردند و معین شد که 18 مدل افزاره متعلق به هشت سازنده مختلف در برابر این ایراد آسیب پذیرند.

آتش دریافت گوشی هوشمند با تغذیه بد شارژر

این ایراد را که تغذیه بد نام گرفته است، آزمایشگاه شوانوو کشف کرد که شاخه تحقیقات شرکت تن سنت غول حوزه فناوری چین است. با این حمله ولتاژ خروجی شارژنماینده چنان بالا می رود که گوشی را از کار می اندازد و بر فناوری شارژ سریع متمرکز است یعنی شارژنماینده ها، پایه ها و کابل هایی که سریع تر از کابل های عادی می توانند تلفن همراه هوش مند را شارژ نمایند.

هم گوشی های آیفون و هم گوشی های اندروید دارای قابلیت شارژ سریع اند. فناوری کنونی شارژ سریع می تواند حداکثر ولتاژ 20 ولت و توان 100 وات را فراهم کند و داده ها را به وسیله برنامه ثابت افزار توکاری بین شارژنماینده و گوشی انتقال دهد.

این برنامه ثابت افزار براساس قابلیت های گوشی در خصوص سرعت شارژ کردن تصمیم گیری می نماید. اما به گفته محققان چنین روشی امنیت ندارد. رخنه گران می توانند متن این برنامه در اختیاردارنده منبع تغذیه را بازنویسی نمایند یعنی می توان به گوشی هایی که فقط تاب دریافت 5 ولت شارژ را دارند چهار برابر این ولتاژ را داد و در نتیجه آن ها را دچار بیش باری کرد.

این محققان می گویند: با سخت افزار ویژه ای می توان به تمام افزاره های دارای معضل تغذیه بد حمله کرد و به شمار چشم گیری از آن ها با پایانه های معمولی پشتیبان قرارنامه شارژ سریع مثل تلفن همراه، رایانک و رایانه کیفی هم می توان حمله کرد.

این کار با افزاره خاصی انجام می گیرد که ظاهری شبیه تلفن همراه هوش مند دارد و وقتی به شارژنماینده وصل گردد برنامه مخرب را در آن قرار می دهد تا در شارژ افزاره بعدی به کار گرفته گردد. این محققان حمله تغذیه بد را روی 35 شارژنماینده سریع متعلق به 234 مدل افزاره موجود امتحان کردند و تعیین شد که 18 مدل افزاره متعلق به هشت سازنده مختلف در برابر این ایراد آسیب پذیرند.

با روزآوری برنامه ثابت افزار دستگاه شارژنماینده می توان آسیب پذیری تغذیه بد را برطرف کرد، ولی به گفته این محققان 18 تراشه ساز گزینه ای برای روزآوری برنامه ثابت افزار فراهم نکرده اند. در نتیجه راهی برای برطرف آسیب پذیری این شارژنماینده ها وجود ندارد.

این محققان نگفتند کدام مدل از شارژنماینده ها از آسیب پذیری تغذیه بد لطمه می بینند، ولی این ایراد را به پایگاه داده ملی آسیب پذیری های چین اطلاع داده اند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "آتش دریافت گوشی هوشمند با تغذیه بد شارژر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش دریافت گوشی هوشمند با تغذیه بد شارژر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید