آقای شهردار! اورژانس هوایی مأموریت شهرداری نیست

نائب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه شورای شهر تهران خطاب به شهردار تهران گفت: با مجموع بدهی کنونی، نباید شهرداری تهران را همه کاره بدانیم، آقای شهردار اورژانس هوایی مأموریت شهرداری نیست در فضایی که در اجرای ابتدایی ترین مأموریت های خود مانده ایم.

آقای شهردار! اورژانس هوایی مأموریت شهرداری نیست

سید حسن رسولی در جلسه امروز شورای شهر تهران پس از ارائه برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران توسط شهردار به شورا، بابیان اینکه با کلیات این برنامه موافق هستم اما ضروری است نکاتی درباره این برنامه ارائه موردتوجه قرار گیرد، اظهار کرد: به عنوان یک عضو از اعضای دائمی جامعه مددکاری اجتماعی کشور از شهردار و همکارانش خواسته می گردد از اتخاذ رویکرد مهندسی به معنای سخت افزاری به جامعه و آسیب های اجتماعی همچون متکدیان، معتادان و سایر آسیب دیدگان اجتماعی پرهیز گردد زیرا این پدیده ها حاصل کج کاری نظام های فرهنگی، تربیتی، اقتصادی و سیاسی و ناکارآمدی نهادهایی همچون خانواده است.

وی با اشاره به اینکه در شهر تهران نرخ طلاق به مرز 50 درصد نزدیک گردیده است، بیان کرد: نمی توان منکر پدیده های ناهنجار و آسیب های اجتماعی شد، اما معین مهلت یک ساله برای حل برخی از آسیب ها ازجمله جمع آوری و بازگرداندن متکدیان به معتادان به شهرشان از سطح شهر تهران، احتیاج به تأمل بیشتری دارد ازاین رو خواهش می کنم نسبت به این دیدگاه تجدیدنظر کنید و درباره این مباحث حتماً با نهادهای علمی و متخصصان این حوزه در ارتباط باشید.

نائب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه شورای شهر تهران، همچنین تأکید کرد: انتظار می رفت در برنامه سوم پنج ساله شهرداری تهران نسبت به حوزه سازمان مدیریت منابع انسانی توجه بیشتری گردد. در حال حاضر باوجود تمام کوشش های اجرا شده در دور جدید مدیریت شهری، شهرداری تهران 66 هزار و 970 نفر نیرو به استثنای نیروهای انسانی شاغل در شرکت های طرف قرارداد شهرداری در حوزه نگهداشت شهری دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر مجموع پست و صندلی های سازمانی شهرداری، سازمان ها و شرکت های تابع آن کمتر از 33 هزار صندلی شغلی است که با توجه به نیروهای موجود و تعداد پست های سازمانی، می توان گفت از حیث نیروی انسانی و ساختار سازمانی بیش از 100 درصد عدم تعادل وجود دارد.

رئیس کمیته تشکیلات و منابع انسانی شورای شهر تهران با اشاره به تبصره 4 بودجه سال 97، گفت: بر اساس این تبصره شهرداری تهران مکلف گردیده است سالانه 6 درصد به منظور متناسب سازی نیروی انسانی با احتیاجهای واقعی شهری کاهش نیرو داشته باشد، همچنین 3 درصد نیروی متخصص از دانشگاه های معتبر جذب کند و تا انتها امسال 10 درصد از سطوح سازمانی خود را کاهش دهد، اما باکمال تأسف دغدغه و حساسیتی برای اجرای این تبصره دیده نمی گردد، این در حالی است که سالانه 12 هزار میلیارد تومان هزینه جاری شهرداری تهران است که بیش از 50 درصد آن صرف پرداخت حقوق و دستمزد می گردد.

رسولی درباره اقتصاد حوزه مدیریت شهری نیز تأکید کرد: مجموع بدهی شهرداری تهران به 60 میلیارد تومان رسیده است درحالی که بودجه امسال 17 هزار و 400 میلیارد تومان است، به طور متوسط سالانه 10 هزار میلیارد تومان به جمع بدهی شهرداری تهران اضافه می گردد و همان گونه که سیاست مدیریت شهری شهر فروشی نیست ازاین رو باید سازمان و مأموریت های شهرداری چابک سازی گردد.

خزانه دار شورای شهر تهران اظهار کرد: در این شرایط نباید شهرداری تهران را همه کاره بدانیم و مسئول پندار حساب کنیم، آقای شهردار اورژانس هوایی مأموریت شهرداری نیست در فضایی که در اجرای ابتدایی ترین مأموریت های خود مانده ایم. برای تأمین منابع مورداحتیاج شهرداری جز اینکه در برنامه سوم شرایطی را فراهم گردد و ریل گذاری به سمتی حرکت کند که با استفاده از قانون جذب سرمایه گذاری خارجی شرایطی را ایجاد که اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی مجاب شوند که مشارکت در تأمین زیرساخت های شهری و تأمین خدمات شهری ازجمله پروژه های سودآور است، چاره ای نداریم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آقای شهردار! اورژانس هوایی مأموریت شهرداری نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای شهردار! اورژانس هوایی مأموریت شهرداری نیست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید