اختیارات بازآفرینی شهری به استان ها واگذار می گردد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به امضای تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی در مورد بازآفرینی بافت فرسوده و ناکارآمدی شهری اظهار کرد: بر اساس این توافق، اختیارات بازآفرینی شهری به استان ها واگذار می گردد.

اختیارات بازآفرینی شهری به استان ها واگذار می گردد

به گزارشخبرنگاران، مهدی جمالی نژاد صبح امروز در همایش روز شهرداری و دهیاری ها در فرمانداری قم، با اشاره به 85سفر استانی خود طی 8ماه گذشته که به این سمت منصوب شده است، مطرح نمود: در این مدت به بعضی استان ها بیش از 10 بار سفر نموده ام و بعضی از استان ها نظیر سیستان و بلوچستان، کرمان، کردستان و استان های دور از مرکز را نیز بیش از یک سفر حضور داشته ام، با این وجود اولین دیدار با مسئولان قم است.

رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ادامه داد: باید بگویم که ارتباط و پیگیری مدیران، شهرداران و دهیاران قم مقداری ضعیف و مطالبه گری خیلی کم است؛ به نظر می رسد شهری که در مجاورت و همسایگی پایتخت است باید ارتباط و پیگیری مطالبات را بیشتر کند.

جمالی نژاد در بخش دیگر ظرفیت های استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: ظرفیت در شهر و روستاهای استان قم بی نظیر و کم نظیر است؛ ظرفیت 20میلیون زائر، مرکزیت مذهبی و علمی کشور، جهت عبور اکثر استان ها، دسترسی آسان به پایتخت و ... همه ظرفیت های بسیار بالایی برای شهرها و روستاهای استان است.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با تاکید بر استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستانها و روستاهای قم اضافه کرد: شهرها و روستاهای استان می توانند با بهره گیری از پتانسیل گردشگری مذهبی قم درآمدزا شوند.

وی با اشاره به حجم ورود زائران به قم و لزوم تقویت شبکه حمل و نقل استان مطرح نمود: شهرها و روستاهای استان می توانند با ایجاد شرکت حمل و نقل جمعی به برطرف این مشکل یاری نمایند.

جمالی نژاد با اشاره به امضای تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی در مورد بازآفرینی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری اظهار کرد: بر اساس این توافق اختیارات بازآفرینی شهری به استان ها واگذار خواهد شد.

وی تبدیل وضعیت های شغلی در شهرداری ها را مایه آرامش و آسایش در مجموعه های شهری و روستایی و عامل ایجاد رضایتمندی در کشور دانست و گفت: این موضوع در حال پیگیری است، همچنین آئین نامه استخدامی دهیاری ها نیز اصلاح و برای تصویب به دولت ارسال شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اختیارات بازآفرینی شهری به استان ها واگذار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختیارات بازآفرینی شهری به استان ها واگذار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید