ارتقاء صندلی زبان فارسی در اینترنت، سبقت فارسی از ترکی و عربی

به گزارش بهترینهای وب به نقل از W3techs، گزارش جدید این وب سایت نشان می دهد اندکی بیش از 50 درصد وب سایت هایی که در فضایWorld Wide Web بازدید می شوند به زبان انگلیسی هستند. در این میان بقیه وب سایت ها اطلاعات را به زبان های دیگر نشان می دهند.

ارتقاء صندلی زبان فارسی در اینترنت، سبقت فارسی از ترکی و عربی

همچنین طبق این آمار زبان 2.1 درصد وب سایت ها نیز فارسی است. این صندلی نشان دهنده رشد زبان فارسی است. این رقم در سال 96، حدود 0.7 درصد و در سال گذشته 1.9 درصد بود.

این وب سایت با آنالیز اطلاعات مربوط به صفحات دانلود، موتورهای جستجو و تحلیل نتایج این رده بندی را اعلام نموده است. همچنین در این تحقیق فناوری های وب سایت ها نیز مورد آنالیز قرار می گیرد. علاوه بر آن در تحلیل اطلاعات 10 میلیون وب سایت پربازدید و همچنین میزان محبوبیت وب سایت ها در Alexa طی 3 ماه قبل نیز آنالیز شده است.

طبق اطلاعات این وب سایت پس از زبان انگلیسی، روسی پر استفاده ترین زبان در فضای اینترنت است. 6.7 درصد از محتوای ارائه شده در اینترنت به زبان روسی است.

در رده سوم نیز زبان آلمان با 5.3 درصد واقع شده است. در رده های بعدی نیز به ترتیب زبان اسپانیا(با 4.8 درصد)، زبان فرانسوی (با 3.7 درصد)، زبان ژاپنی (با 3.4 درصد)، زبان پرتغالی (با 2.7 صد) قرار دارند. جالب آنکه میزان استفاده از زبان ایتالیایی نیز مانند زبان فارسی 2.1 درصد است.

در این رده بندی زبان ترکی با 1.7 درصد پس از ایران و ایتالیا واقع شده است. همچنین میزان استفاده از زبان های لهستانی و چینی نیز 1.6 درصد است. علاوه بر آن در رده بندی این وب سایت میزان استفاده از زبان عربی در وب سایت ها نیز 0.7 درصد ذکر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ارتقاء صندلی زبان فارسی در اینترنت، سبقت فارسی از ترکی و عربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقاء صندلی زبان فارسی در اینترنت، سبقت فارسی از ترکی و عربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید