استانداردهای آموزش و پرورش از سوی دولت تامین گردد

به گزارش بهترینهای وب، یک وکیل دادگستری با بیان این که یکی از مهمترین تکالیف دولت ها پیش بینی اولویت های لازم و لازم است، گفت: ممکن است در حال حاضر آموزش و پرورش بودجه لازم را برای تامین تجهیزات، وسایل و امکانات آموزشی نداشته باشد اما یک سوال اساسی این است که آیا اولویت بندی درست را انجام داده است یا خیر.

استانداردهای آموزش و پرورش از سوی دولت تامین گردد

باقر شاملو در گفت وگو با بهترینهای وب، با اشاره به حادثه آتش سوزی در یکی از مدارس زاهدان و حوادث مشابه در چند سال اخیر مانند حادثه مدرسه شین آباد، اظهار کرد: طبیعی است که رویکرد دولت های جدید با عنوان دولت های رفاه تامین امنیت و پاسخگو بودن است. امنیت در اینجا به معنای تامین تمامی شرایطی است که به منظور انجام یک وظیفه سازمانی و رسمی برای دولت و نهادهای دولتی پیش بینی شده است.

این وکیل دادگستری، گفت: طبیعی است که اگر آموزش و پرورش یکی از وظایف دولت است از ابزار اجرای این وظیفه این است که حداقل استانداردهای صحیح و بین المللی در محیط های آموزشی تامین گردد. برای مثال فضای کلاس ها، استانداردهای آموزشی، استانداردهای ایمنی، گرمایش، سرمایش و ضروریاتی که لازم است و در بسیاری از کشورهای جهان رعایت می گردد باید تامین گردد.

وی با تاکید بر این که استانداردهای دولت در امر آموزش و پرورش باید مانند استانداردهای بخش خصوصی تامین گردد، توضیح داد: بحث قابل توجه دیگر این است که باید دید آیا دولت امکانات و بودجه لازم برای تحقق این امور را داشته است یا خیر؟ و یا اینکه در این زمینه مسامحه نموده یا نه؟ و از همه مهم تر اینکه آیا اولویت بندی را رعایت نموده است یا نه؟

وی یادآور شد: یکی از مهمترین تکالیف دولت ها پیش بینی اولویت های لازم و لازم است که ممکن است در حال حاضر آموزش و پرورش بودجه لازم را برای تامین تجهیزات، وسایل و امکانات آموزشی نداشته باشد اما یک سوال اساسی این است که آیا اولویت بندی درست را انجام داده است یا بسیاری از بودجه های دولتی و عمومی در جاهای دیگر صرف یا تلف شده که ضرورتی نداشته است.

این وکیل دادگستری با بیان این که در صورت عدم توجه به اولویت بندی در بحث اختصاص بودجه مسئولیت هم برعهده دولت و هم بر عهده مجلس است، بیان نمود: مجلس ما بسیاری از این اولویت ها را پیش بینی می نماید که باید یک بازنگری در سیاست گذاری های کلان حاکمیت و یا دولت در معنای اعم یعنی قوه مقننه، قوه قضاییه و قوه مجریه انجام گردد تا بسیاری از این حوادثی که با جان و سلامتی مردم درگیر است جلوگیری گردد.

وی در انتها گفت: بسیاری از جاده ها، وسایل نقلیه، شوارع و مکان های عمومی مانند آموزش و پرورش و مدارس در مکان های دورافتاده و فقیر، استاندارد نیست و جان افراد را به خطر می اندازد. طبیعتا این نوع از سیاست گذاری ها یک مسئول مستقیم و یک مسئول غیرمستقیم دارند. مسئول غیر مستقیم اعم از مجلس یا سیاست گذاران کلانی که در دولت هستند نیز در یک نظام پاسخگو باید پاسخگو باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استانداردهای آموزش و پرورش از سوی دولت تامین گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استانداردهای آموزش و پرورش از سوی دولت تامین گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید