استانداردها حرکت به سمت رشد مالی فراگیر را تسهیل می نمایند

به گزارش بهترینهای وب، مدیرکل نظارت بر استانداردهای غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استانداردها تجارت را حمایت، سلامت را حفظ و حرکت به سمت رشد مالی فراگیر را تسهیل می نمایند.

استانداردها حرکت به سمت رشد مالی فراگیر را تسهیل می نمایند

به گزارش بهترینهای وب، غلامرضا امینی 23 مهرماه در همایش روز جهانی استاندارد و تجلیل از تلاشگران عرصه استاندارد در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: از سال 96، موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی در کشور وجود ندارد و قانونی تحت عنوان توسعه و تقویت نظام استاندارد ایران ابلاغ شده است.

وی اضافه نمود: استانداردها تجارت را حمایت، سلامت را حفظ و حرکت به سمت رشد اقتصادی فراگیر را تسهیل می نمایند.

امینی گفت: استانداردها ساختار محکم اقتصاد ملی را ایجاد و آینده پایدار را فراهم می نمایند، زیرا راستا توسعه به وسیله استانداردها محقق می گردد.

وی بیان نمود: در سال گذشته بحث انقلاب چهارم صنعتی مطرح بود که امروزه با توجه به تحولاتی که در دانش و فناوری اتفاق افتاده سه عنصر سرعت، گستردگی و عمق و تاثیر سیستمی به وضعیت کنونی پیچیدگی خاصی بخشیده است، بنابراین در هر سیستمی تحولی رخ دهد تاثیر آن بر زیرسیستم ها موثر است.

مدیرکل نظارت بر استانداردهای غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد ایران اضافه نمود: مرزهای جهانی واقعی و مجازی از بین رفته و در انقلاب صنعتی چهارم نیازمند کارهای جدید هستیم، بنابراین با توجه به اینکه در عصر ارتباطات قرار داریم، رسانه ها تسهیل نماینده این امر هستند.

وی توضیح داد: در شرایط تحریم ناعادلانه به کارگیری استانداردها و افزایش عرضه کالای دارای کیفیت می تواند رونق فراوری را برای ما ایجاد کند، بنابراین ضروری است در سطح ملی و بین المللی فعالیت هایی را انجام دهیم تا زمینه لازم برای فراوری را ایجاد و با گذر از این دوران شرایط را برای حضور در بازارهای خارجی فراهم کنیم.

امینی افزود: کشور در امسال پیروز به کسب رتبه 21 سازمان جهانی استاندارد در میان 163 کشور شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه محصولات حلال به عنوان یک بازار رقابت محور در اقتصاد جهانی به منظور انطباق فرآورده ها مطرح است، توضیح داد: گردش اقتصادی حلال دو هزار و 500 میلیارد دلار است که اگر پنج درصد سهم کشور از این بازار حاصل گردد دیگر نیازی به نفت نیست.

مدیرکل نظارت بر استانداردهای غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد ایران گفت: در حوزه استانداردهای نوظهور پیشرفت خوبی داشته ایم و کشور از لحاظ علم و تکنولوژی در حوزه نانو در جهان رتبه چهارم را دارد.

وی گفت: 25 هزار و 600 واحد فراوریی در کشور تحت پوشش اقدامات سازمان ملی استاندارد هستند که 28 هزار و 200 پروانه کاربرد علامت استاندارد را گرفته اند، بنابراین باید به سمت تحول نو در استاندادها پیش رویم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استانداردها حرکت به سمت رشد مالی فراگیر را تسهیل می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استانداردها حرکت به سمت رشد مالی فراگیر را تسهیل می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید