اعلام برنامه لیگ برتر پس از جلسه با مسئولان AFC، استادیوم شهدای فولاد در شرایط سفید است

به گزارش بهترینهای وب، مسئول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت که برنامه ادامه مسابقات پس از برگزاری کنفرانس آنلاین با مسئولان AFC، اعلام خواهد شد.

اعلام برنامه لیگ برتر پس از جلسه با مسئولان AFC، استادیوم شهدای فولاد در شرایط سفید است

به گزارش بهترینهای وب، سهیل مهدی درباره انتشار پروتکل فیفا برای بازگشت به فوتبال، گفت: پیش از اینکه چنین پروتکلی منتشر شود، خودمان به سمت تدوین مسابقات رفته بودیم و روز گذشته پیش نویس آن را آماده کردیم تا در روز مسابقات بهتر بتوانیم در خدمت تیم ها باشیم. در پروتکل منتشر شده از سوی فیفا، اشاره شده که دستورات پزشکی هر کشوری حاکم است، اما اینطور نیست که نخواهیم بازبینی کنیم. شرایط کشور هر لحظه ممکن است بهبود پیدا کند و همانطور که می بینیم اماکن ورزشی باز شده است.

وی در خصوص دلیل مخالفت تیم ها از جمله 4 تیم لیگ رجحان که خواستار انصراف هستند و اینکه دلیل این کار چیست، گفت: مردمِ باهوش ما می دانند و قضاوت شان همواره صادقانه بوده است. صرف نظر از بحث بهداشت، تیم ها یکسری نگرانی دارند. تعطیلات شاید درصد کمی رخوت نسبی ایجاد نموده و بازگشت به شرایط گذشته برای آنها سخت شده باشد. در جایگاهی قرار دارم که نمی توانم مقابل آنها (باشگاه های مخالف) قرار بگیرم، اما باید بپذیریم سازمان لیگ مرجع رسمی مسابقات است. شرایط حاکم بهداشتی ایجاب می نماید که لیگ را برگزار کنیم و برای نشاط و سرمایه گذاری احتیاج به برگزاری لیگ است. کارشناسانی که تعهد به تیمی ندارند راحت تر می توانند قضاوت نمایند. من در جایگاهی نیستم که بخواهم هر چیزی را اعلام کنم. فقط بحث بهداشت برای عدم ادامه مسابقات لیگ مطرح نیست و اگر فقط بحث بهداشت بود، همه همدل بودند.

مسئول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ در رابطه با اعلام برنامه ادامه لیگ برتر توضیح داد: به طور کامل روز و ساعت برنامه لیگ را نوشته ایم، اما چهارشنبه کنفرانس تلفنی که ممکن است ویدئویی هم باشد با مسئولان AFC خواهیم داشت و قرار است سوا ل هایی درباره فرایند مسابقات و شرایط بهداشتی ایران مطرح نمایند. امیدوارم بازخوردهای خوبی در این جلسه بگیریم، اما شاید برنامه مان دستخوش برنامه شود، به همین دلیل، برنامه لیگ را اعلام نکردیم تا تیم ها بلیت و هتل رزرو ننمایند. هفته بعد و پس ازتله کنفرانس با AFC، حداقل برنامه سه هفته ابتدایی را اعلام خواهیم کرد. به خاطر فرایند بحث شیوع ویروس کرونا، ابتدا بازی های عقب افتاده را برگزار می کنیم تا اگر خدایی ننموده شرایط خاصی به وجود آمد که مجبور شدیم به سمت لغو بازی ها برویم، تیم ها شرایط یکسانی در جدول داشته باشند.

مهدی که با رادیو ورزش گفت وگو می کرد، در خصوص اینکه AFC چه نظری درباره آغاز مسابقات لیگ قهرمانان آسیا دارد، یادآور شد: یک مقدار بحث همگرایی تیم ها به خاطر پروتکل های بهداشتی کشورها ی شان سخت شده است. یکسری تیم ها از سوی دولت خودشان قرنطینه هستند. AFC برای همگرایی کشورها دچار مشکل شده اما به نظر می رسد در نهایت مرداد ماه مسابقات آغاز خواهد شد.

وی در واکنش به اینکه استان خوزستان در بحث شیوع ویروس کرونا شرایط خوبی ندارد و با این شرایط تکلیف ملاقات فولاد و استقلال که قرار است 29 خرداد برگزار شود، چه خواهد شد گفت: شنیده ام که خوزستان به فرایند خوبی بازمی شود، حتی منطقه ای نیز رصد کردیم، استادیوم شهدای فولاد در منطقه سفید قرار گرفته است. در تهران نیز طیق اعلام ستاد مبارزه با کرونا استادیوم آزادی در منظقه سفید قرارد دارد. هر شهری شرایط میزبانی را نداشته باشد، با توجه به اینکه تماشاگر نداریم، شرایط جا به جایی بازی ها راحت تر است و بازی در شهر همجوار برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعلام برنامه لیگ برتر پس از جلسه با مسئولان AFC، استادیوم شهدای فولاد در شرایط سفید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام برنامه لیگ برتر پس از جلسه با مسئولان AFC، استادیوم شهدای فولاد در شرایط سفید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید