افتتاح یک خانه مسافر روستایی و یک سفره خانه سنتی در تفرش

به گزارش بهترینهای وب، هم زمان با هفته دولت یک واحد اقامتی خانه مسافر در روستای نقوسان و یک واحد سفره خانه سنتی در محل آب انبار قدیمی شهر تفرش افتتاح شد.

افتتاح یک خانه مسافر روستایی و یک سفره خانه سنتی در تفرش

به گزارش بهترینهای وب به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، سید محمد حسینی مدیر کل میراث فرهنگی این استان، امروز چهارشنبه 7 شهریور 97 با اعلام این خبر، گفت: به مناسبت هفته دولت یک واحد اقامتی خانه مسافر در روستای نقوسان با اشتغالزایی مستقیم 5 نفر شروع به کار کرد. راه اندازی این واحد قطعا به رونق گردشگری روستایی تفرش خواهد انجامید چراکه نقوسان دارای پتانسیل های متعدد تاریخی، معماری، اقلیمی و پوشش گیاهی است و در عین حال از نعمت والای آب به خوبی برخوردار است از این رو می توان امید داشت که به زودی شاهد تردد گردشگران به صورتگسترده در این روستا خواهیم بود.

او اضافه کرد: متأسفانه آب انبار بلور تفرش با معماری منحصر به فرد قاجاری در سال های نه چندان دور در آستانه تخریب و فراموشی قرار داشت اما اداره کل با جذب سرمایه گذار بخش خصوصی اقدام به مرمت اصولی و بنیادین این آب انبار کرد تا در نهایت با یک تغییر کاربری آگاهانه، ضمن حفاظت از این اثر ملی، یک سفره خانه سنتی در این محل راه اندازی گردد تا ضمن ایجاد 30 شغل مستقیم و غیر مستقیم، یک جاذبه گردشگری به این شهرستان اضافه گردد.

حسینی گفت: سرمایه گذاری در حوزه بومگردی و همینطور تبدیل پتانسیل های تاریخی به جاذبه گردشگری، یکی از حوزه های درآمدازا برای سرمایه گذاران خواهد بود چراکه باتوجه به شرایط ارزی، رونق گردشگری داخلی تضمین گردیده خواهد بود از این رو می توان این نوید را به سرمایه گذاران داد که در صورت ورود به این حوزه سرمایه گذاری پرسودی را شروع نموده اند.

شهرستان تفرش با 49 هزار نفر جمعیت یکی از پتانسیل های گردشگری سلامت در مرکز کشور محسوب می گردد.

منبع: میراث آریا

به "افتتاح یک خانه مسافر روستایی و یک سفره خانه سنتی در تفرش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح یک خانه مسافر روستایی و یک سفره خانه سنتی در تفرش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید