انتصاب نخستین سیاهپوست در رأس پنتاگون

به گزارش بهترینهای وب، گروه دنیا، سنای امریکا با رأی اکثریت قاطع، صلاحیت لوید آستین گزینه منتخب جو بایدن برای وزارت دفاع را تأیید کرد تا این ژنرال بازنشسته نخستین آفریقایی امریکایی باشد که بر عالی ترین کرسی پنتاگون تکیه می زند.

انتصاب نخستین سیاهپوست در رأس پنتاگون

به گزارش شبکه خبری الجزیره، آستین در حالی تأیید صلاحیت شد که از 100 سناتور جمهوریخواه و دموکرات تنها 2 نفر به او رأی مخالف دادند. سناتور جک رید، دموکرات ارشد کمیسیون نظامی سنا گفت: ژنرال آستین، یکی از معدود فرماندهان شایسته ای است که در دوران طولانی و متمایز خود در ارتش امریکا آن را به اثبات رسانده است. او در زمانی ریاست وزارت دفاع را خواهد گرفت که اولویت های استراتژیک امریکا با افزایش فضای رقابتی با چین و روسیه تغییر نموده است. رئیس جدید پنتاگون کمتر از 5 سال قبل بازنشسته شده بود و احتیاج بود تا ابتدا کنگره صلاحیت او را برای این سمت تأیید کند.

بنابراین او روز پنجشنبه با آرای 326 بر 78 مجلس نمایندگان و موافقت 67 بر 27 سنا، واجد شرایط احراز پست عالی ترین مقام وزارت دفاع شد. این وزیر 67 ساله بایدن در سال 1975 از آموزشگاه نظامی امریکا در وست پوینت فارغ التحصیل شده بود و با عنوان ستوان دومی در ارتش وارد شد و با ارتقای صندلی در سال 2013 مأموریت هایش در خاورمیانه را شروع کرد.

او پس از 41 سال با صندلی ژنرالی و با 4 ستاره بازنشسته شد. آشنایی آستین با بایدن به سال 2011-2010 و مأموریت تخلیه نظامیان از عراق بازمی شود. او در اولین تماس تلفنی خود با دبیر کل ناتو مذاکره کرد.

منبع: ایران آنلاین

به "انتصاب نخستین سیاهپوست در رأس پنتاگون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتصاب نخستین سیاهپوست در رأس پنتاگون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید