ایجاد محیط مناسب برای تردد توانخواهان الزام قانونی دارد

به گزارش بهترینهای وب، محمد نوذری عصر شنبه در جلسه اعضای مناسب سازی و شورای ملی سالمندان اظهار کرد: مناسب سازی معابر عمومی و بویژه ارگان های اجرایی هزینه زیادی را برای دستگاه تحمیل نمی کند.

ایجاد محیط مناسب برای تردد توانخواهان الزام قانونی دارد

وی اضافه نمود: این رویه قبلا در هنگام اجرای فضاهای عمومی و آموزشی چندان رعایت نمی شد ولی هم اکنون در ساخت و سازهای جدید فضاهای عمومی انجام می گردد.

معاون استاندار ایلام ابراز داشت: وجود افرادیکه دارای مسائل جسمی و حرکتی هستند در جوامع امروزی بیش از گذشته با توجه به افزایش جمعیت و حوادث مختلف دیده می گردد که باید در جهت برطرف نیازهای آنان کوشش کنیم.

کرمی گفت: ایجاد محیطی بدون مانع برای تردد توانخواهان، سالمندان و جانبازان دارای الزام قانونی و آیین نامه بوده و در این زمینه تمامی ارگان ها باید مشارکت جدی داشته باشند.

17 دستگاه اقدام به مناسب سازی فضاهای عمومی نموده اند

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام نیز در این جلسه اظهار کرد: شهرداری ها باید در این خصوص مشارکت بیشتری داشته باشند تا شرایط حضور همراه با آرامش و بدون مانع در فضاها و معابر عمومی برای افراد توانخواه، سالمند و جانباز در فضاهای عمومی فراهم گردد.

محمد نوذری تاکید نمود: دستگاه های باید اهمیت بیشتری به برطرف مسائل توانخواهان داشته باشند و نباید رسیدگی به نیازهای آنان در درجات بعدی فعالیت های آنان قرار گیرد.

مدیرکل بهزیستی ایلام نیز گفت: از مجموع 64 دستگاه عضو این ستاد تاکنون تنها 17 دستگاه اقدام به مناسب سازی فضاهای عمومی نموده اند.

زهرا همتی یادآور شد: دستگاه ها باید از اعتبار تملک دارایی های خود درصدی را به مناسب سازی اختصاص دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایجاد محیط مناسب برای تردد توانخواهان الزام قانونی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد محیط مناسب برای تردد توانخواهان الزام قانونی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید