باز شدن پای وزیر ورزش به پرونده ویلموتس، درخواست از قوه قضاییه

به گزارش بهترینهای وب، مجتبی یوسفی با انتقاد از عقد قرارداد با مارک ویلموتس سرمربی پیشین تیم ملی اضافه نمود: یکی از نمونه های مدیریت ناکارآمد و نئولیبرالی که در کشور شاهد هستیم، این است که اولویت بندی که صورت می گیرد بر اساس منافع ملی و احتیاج اصلی مردم نیست و اغلب با تصمیم گیری های فردی و حاشیه سازی همراه می گردد که سوال هایی را برای مردم، نخبگان و دلسوزان ایجاد می نماید که ممکن است هیچ گاه نتوان به راحتی به آنها پاسخ داد، کما اینکه وجود قراردادهایی در حوزه فوتبال و بعضی ورزش های حرفه ای این مشکل را ایجاد می نماید.

باز شدن پای وزیر ورزش به پرونده ویلموتس، درخواست از قوه قضاییه

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انعقاد قرارداد با مارک ویلموتس آخرین قراردادی است که به این نحو منعقد شده بود و به طور قطع نمایندگان مجلس از بُعد نظارتی به این موضوع ورود پیدا خواهند کرد.

وی در تبادل نظر با خبرگزاری خانه ملت توضیح داد: نمایندگان مجلس بعد از تعطیلات مجلس در این خصوص از وزیر ورزش و جوانان سوال خواهند پرسید و حتما هم انتظار داریم سایر دستگاه های نظارتی نیز به تصمیمات غلطی که بعضی مدیران با هزاران حرف و حدیث و لابی های پشت پرده اتخاذ می نمایند و باعث می گردد در این شرایط نامطلوب مالی هزینه سنگینی به جیب مردم تحمیل گردد، ورود پیدا نمایند.

یوسفی اضافه کرد: ضروری است دوران بزن و در رو در مورد تصمیم گیری های پرحاشیه تمام گردد و مسئولانی که به این امر مبادرت ورزیده اند، هزینه آن را بپردازند، حتی اگر خودشان مقصر نباشند به طور قطع این ایراد به عملکردشان وارد است که چرا اگر فردی از علم لازم در این مورد برخوردار نیست و تخصصی در این زمینه ندارد به این حوزه ورود پیدا نموده و برای کشور هزینه ایجاد نموده است.

وی اظهار کرد: مصداق این معضل جریمه 6/5 میلیون یورویی است که در پی انعقاد قرارداد با این مربی خارجی صورت گرفت و یاد شرایط مربی سابق را زنده کرد که 12 سال در این سمت فعالیت کرد و هر سال حدود 14 میلیارد تومان با دلار به وی پرداخت شد و کسی نیز در این زمینه جوابگو نبود و در نهایت با توهین به ملت شریف ایران و متخصصان و مربیان داخلی کشور را ترک کرد و ادعا کرد که بسیاری از ایرانیان نمی توانند این اقدامات را انجام دهند که به طور قطع این نوع نگاه وادادگی است.

یوسفی عنوان نمود: هم اکنون می توان با مبلغ 6/5 میلیون یورویی که به عنوان جریمه برای ایران معین شده است حدود 60 هزار مسکن برای اقشار تحت پوشش دستگاه های حمایتی ساخت یا این مبلغ را به یارانه یا مستمری این افراد اضافه کرد.

وی تاکید نمود: شاید این مسئولان بگویند که در این زمینه دقت ننموده اند که در پاسخ آنها باید گفت بیجا می نمایند در موضوعی که نسبت بدان تخصص ندارند، ورود می نمایند و به نمایندگی از ملت قراردادی را منعقد می نمایند که هزینه آن از جیب بیت المال پرداخت می گردد، اگر قرار بود مسئولان مربوطه از جیب خود هزینه نمایند باز هم چنین قراردادهایی را منعقد می کردند؟

یوسفی اضافه کرد: ایکاش این مبلغ برای حمایت از نخبگان سایر رشته های ورزشی هزینه می شد، چرا که کُشتی در حال از دست رفتن است، والیبال به خوبی حمایت نمی گردد و ورزش های همگانی به ویژه ورزش بانوان احتیاج به تقویت دارد، کما اینکه در بسیاری از شهرها پارک استانداردی که بانوان بتوانند در آن ورزش نمایند، وجود ندارد و در زمان تخصیص اعتبارات از کمبود بودجه سخن می گویند، اما برای انعقاد قرارداد یک مربی خارجی این طور بذل و بخشش می نمایند.

وی اعلام کرد: مسئولانی که چه در قدیم و چه در شرایط کنونی این قبیل تصمیمات را اتخاذ نموده اند باید بدانند با وعده سفر خارجی همراه با تیم ورزشی به نمایندگان نمی تواند عاملی برای قطع پیگیری مطالبات مردم توسط وکلایشان باشد، بنابراین بعد از این برای انعقاد قراردادهای جدید به هیچ وجه اجازه نمی دهیم که با سوء مدیریت ها از جیب مردم محرومی که در فضای نامطلوب مالی کنونی برای تامین نان شب خود با مشکل روبرو هستند، بذل و بخشش گردد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: هم اکنون هم آقای تاج، هم فدراسیون فوتبال، هم وزارت ورزش و جوانان و هم سایر افرادی که ناظر بودند حتی سیستم های نظارتی وزارتخانه باید در این زمینه جوابگو باشند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در انتها از رییس قوه قضاییه خواست تا در راستای مبارزه با فساد که شخصا بدان ورود پیدا نموده است به این موضوع نیز ورود کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "باز شدن پای وزیر ورزش به پرونده ویلموتس، درخواست از قوه قضاییه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز شدن پای وزیر ورزش به پرونده ویلموتس، درخواست از قوه قضاییه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید