بایدن با رهبران سیاهپوست آمریکا ملاقات کرد

به گزارش بهترینهای وب به نقل از رویترز، جو بایدن نامزد نهایی حزب دموکرات آمریکا برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری 2020 روز دوشنبه در ایالت دلاوِر با رهبران جمعیت سیاهپوستان این ایالت ملاقات و اعلام نمود که در صورت راهیابی به کاخ سفید، ظرف مدت 100 روز هیأت نظارت بر عملکرد پلیس را تشکیل می دهد.

بایدن با رهبران سیاهپوست آمریکا ملاقات کرد

بایدن در این ملاقات که با حضور بیش از دوازده تن از رهبران جمعیت سیاهپوستان ایالت دلاور در کلیسایی در شهر ویلمینگتون برگزار گردید، گفت که به زودی از یک طرح مالی برای رسیدگی به شرایط بد معیشتی جمعیتهای سیاهپوستان و لاتین تبارها پس از شیوع کرونا رونمایی خواهد نمود.

بایدن گفت که طرح مالی وی شامل بخشهایی در حوزه مسکن، آموزش و دسترسی به سرمایه در جمعیت سیاهپوستان است. وی در این باره گفت: ما می خواهیم مطمئن شویم که بهبود شرایط مالی، نژادپرستی نهادی را رفع می نماید.

رهبران جمعیت سیاهپوستان در این ملاقات از بایدن خواستند تا یک فرد سیاهپوست را برای سمت دستیار معاون رئیس جمهور انتخاب کند و افزودند که اعتراضات اخیر بازتابی از رنج و ناامیدی سیاهپوستان آمریکا نسبت به فقدان توجه و تخصیص منابع کافی به جمعیت آمریکائیان آفریقایی تبار است.

لازم به ذکر است که ملاقات بایدن با رهبران سیاهپوست نقطه مقابل رویکرد دونالد ترامپ رئیس جمهور جمهوریخواه آمریکا است که در جریان اعتراضات یکهفته اخیر از صدور هرگونه بیانیه رسمی خودداری و تنها به انتشار توئیتهای تحریک آمیز علیه سیاهپوستان اقدام نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بایدن با رهبران سیاهپوست آمریکا ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن با رهبران سیاهپوست آمریکا ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید