بهره برداری از 1224 کیلومتر راه آهن در سال آینده

به گزارش بهترینهای وب، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در بودجه سال 99 بالغ بر 70 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده تا 1224 کیلومتر راه آهن جدید مورد بهره برداری قرار بگیرد.

بهره برداری از 1224 کیلومتر راه آهن در سال آینده

محمد باقر نوبخت شنبه 7 دی ماه در حاشیه سفر خود به روستای سیف آباد شهرستان بردسکن در جمع بهترینهای وب اعلام کرد: براساس گزارش خزانه طی 9 ماهه امسال بالغ بر 39 هزار و 500 میلیارد تومان برای طرح های عمرانی کشور پرداخت شده است.

وی ادامه داد: طی چند ماه آینده چند بزرگراه و آزادراه افتتاح می شود، همچنین ماه گذشته 4 استان کشور به شبکه سراسری ریلی متصل شدند، تا خاتمه سال آینده یک خط راه آهن از چابهار به سمت زاهدان با حدود 520 کیلومتر احداث و افتتاح می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: برای سال آینده و در بودجه سال 99 بالغ بر 70 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است تا 1224 کیلومتر راه آهن جدید مورد بهره برداری قرار گیرد و به خطوط ریلی قبلی اضافه شود.

وی گفت: خطوط ریلی حدود 10 هزار کیلومتر بوده که از ابتدای امسال تا به امروز حدود 834 کیلومتر راه آهن احداث شده و 1224 کیلومتر برای سال آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

نوبخت اظهار کرد: اگرچه انتقادهایی مبنی بر این می شود که منابع بودجه محدود است، اما کوشش شده از بودجه استفاده هدفمند و بهینه شود، به همین دلیل برای سال آینده 15 هزار و 550 میلیارد تومان فقط برای فقرزدایی سرمایه گذاری می شود.

وی اظهار کرد: در بخش محرومیت زدایی از روستاها کوشش می شود با احداث مسکن و یاری هایی به وسیله بنیاد مسکن، کمیته امداد و بهزیستی اقدامات ارزشمندی صورت گیرد، همچنین کوشش می شود در کنار طرح های بنیادی و زیربنایی از حضور در روستاها نیز غافل نشویم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر این که تحریم ها چه خللی در بودجه ایجاد نموده اند، گفت: اکنون در یک جنگ مالی هستیم از کسانی که قضاوت و داوری می نمایند، انتظار داریم بدانند در چه شرایطی از نظر منابع درآمدی قرار داریم.

وی اعلام کرد: برای صادر کردن یک بشکه نفت باید از دریاها و اقیانوس های پرخطری عبور کنیم، با همه مسائل وابستگی بودجه عمومی سال آینده به نفت که 530 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده از 10 درصد هم کمتر شده است.

نوبخت اضافه کرد: 48 هزار میلیارد تومانی که از فروش نفت به دست می آید برای طرح های عمرانی خواهد بود و هر چه نفت به فروش برسد حتی یک ریال آن وارد بودجه جاری نخواهد شد و تمامی آن برای طرح های عمرانی اختصاص خواهد یافت.

وی اعلام کرد: به رغم اینکه بعضی کشورها هنوز به دنبال مذاکره با ایران هستند اما نباید فراموش کرد که زمانی با آن ها مذاکر کردیم اما نتیجه چه شد؟ به هیچ وجه به امید مذاکراتی که آن ها از آن یاد می نمایند نیستیم، از امکانات ملی و داخلی کشور استفاده می کنیم به همین دلیل در این مرحله بیش از گذشته اتحاد و همدلی همه گروه های سیاسی و جناحی ضروری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بهره برداری از 1224 کیلومتر راه آهن در سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 1224 کیلومتر راه آهن در سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید