بودجه عمرانی آموزش و پرورش سه برابر پارسال شد

بوشهر - خبرنگاران - وزیر آموزش و پرورش گفت: در این شرایط سخت مالی با کوشش نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعتبارهای عمرانی آموزش و پرورش در سال 97 سه برابر 96 و در سال 98 بیش از سه برابر سال 97 در بودجه پیش بینی شده است.

بودجه عمرانی آموزش و پرورش سه برابر پارسال شد

به گزارش خبرنگاران، سید محمد بطحایی روز آدینه در نشست شوراهای آموزش و پرورش شهرستان های جنوبی استان بوشهر اضافه نمود: این موضوع نشان می دهد که همه مسئولان و دست اندرکاران برای ارتقای آموزش و پرورش و جبران فاصله ها کوشش می نمایند اما مقدورات کشور اجازه بیشتر از این را نمی دهد.

وی اضافه نمود: در این شرایط سخت مالی بودجه عمرانی آموزش و پرورش 112 درصد تخصیص یافته این در حالی است که این عدد در سال 96 تا انتها اسفند تنها 63 درصد محقق شده بود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید نمود: با توجه به محدودیت منابع و اعتبارها کوشش می گردد با وجود همه مسائل به صورت ملایم راه توسعه را در آموزش و پرورش باز کنیم.

وی ادامه داد: سال 98 با وجود همه تهدیدها و سخت گیری ها سال خوبی خواهد بود به شرط اینکه همه ما به دور از اختلاف سلیقه ها بدون اینکه همدیگر را خراب و ضایع کنیم در کنار هم باشیم.

بطحایی گفت: با دشمنی های ناجوانمردانه دشمن که هیچ خط قرمزی را رعایت نمی کند پیش بینی می گردد سال آینده سال سختی باشد که در این شرایط سخت مالی لازمه حضور در جنگ مالی همگرایی و همدلی است.

وی گفت: راه رسیدن به پیشرفت و کاهش آسیب های اجتماعی، برطرف ناهنجاری های رفتاری در جامعه، افزایش مهر و محبت و مهربانی و هدف های تربیتی دیگر از آموزش و پرورش است.

بطحایی اضافه نمود: وقتی می بینم یک ساختمان اداری شیک در شهری برپا شده است و همه تجهیزات لازم را از نظر گرمایشی و سرمایشی و سالن ورزشی و فضای سبز و امکانات رفاهی برای کارکنان آن فراهم شده و در کنار آن یک مدرسه تخریبی است که از امکانات و فضای مناسب برخوردار نیست، با شعارها و چیزهایی که می گوییم و می نویسیم خیلی فاصله دارد.

وی بیان نمود: اگر روزی به جایی رسیدیم که برطرف مسائل و تامین نیازهای آموزش و پرورش در اولویت باشد، به موفقیت خواهیم رسید و آموزش و پرورش نجات خواهد یافت.

بطحایی اضافه نمود: هرچند دستیابی به وضعیت آرمانی در آموزش و پرورش در کوتاه مدت شدنی نیست ولی طی 10 سال آینده می توانیم به این سمت حرکت کنیم.

وی گفت: همه موانعی که مدرسه را به یک پادگان تبدیل نموده برداشته می گردد تا دانش آموزان احساس شادی و نشاط در فضاهای آموزشی نمایند.

وزیر آموزش و پرورش یادآورشد: بخشی از این موانع مربوط به برنامه درسی و چگالی سنگین آن است و یک سری از کارها مربوط به دانشگاه است که ما آنها را در مدرسه انجام می دهیم.

وی یادآور شد: دانش آموزان باید در مدرسه زندگی کردن، با هم و مفید بودن را تمرین نمایند و معلم به عنوان مهمترین عامل شایستگی انگیزه کامل را به دست آورد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: تبدیل مدرسه به محیط دوم زندگی و خانواده از مهمترین سیاست های این وزارتخانه است.

وی ادامه داد: هدف و رویکرد جدید آموزش و پرورش تشکیل مجلس ملی معلمان و افزایش مشارکت آنان در تصمیم سازی ها است به همین دلیل نظام مند کردن انتخاب مدیران مدارس و نمایندگان معلمان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان و شورای عالی آموزش و پرورش است.

بطحایی گفت: کوشش می گردد برنامه ویژه مدرسه را در اختیار مدرسه قرار دهیم و این اقدام کوچکی است که باید توسعه یابد.

بطحایی یادآور شد: مقاومت در مقابل تغییر یکی از چالش های مهم آموزش و پرورش است که باید این مقاومت را شکسته و تغییر را ایجاد کنیم.

6047/6045

منبع: ایرنا

به "بودجه عمرانی آموزش و پرورش سه برابر پارسال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه عمرانی آموزش و پرورش سه برابر پارسال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید