بورس های جهانی بر مدار نزولی

به گزارش بهترینهای وب، به دنبال انتشار آمار متناقض از وضعیت مالی آمریکا، بورس های جهانی دچار ریزش شدند.

بورس های جهانی بر مدار نزولی

به گزارش بهترینهای وب به نقل از خبرگزاری فرانسه، در معاملات روز آدینه بورس های دنیا، نگرانی از کاهش رشد مالی کشورهای مختلف و افزایش شمار بیکاران آمریکا باعث شد که علی رغم انتشار صورت های درآمدی خوب شرکت هایی چون آمازون، فیس بوک و مایکروسافت، شاخص داو جونز اینداستریال اوریج بورس نیویورک با 0.5 درصد کاهش به 26 هزار و 495.56 واحد برسد.

بانک های مرکزی ژاپن، ترکیه و اوکراین با توجه به چشم انداز نامساعد اقتصاد دنیای تصمیم گرفته اند سیاست پولی ملایم تری در سال های پیش رو اتخاذ نمایند. در اروپا رشد مالی آلمان کاهش یافته است و مساله برگزیت هنوز مایه نگرانی بزرگی در قاره سبز است. شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن که در تور اروپایی خود به سر می برد گفته است باید از خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا به هر طریق ممکن جلوگیری گردد.

در انگلیس شاخص فوتسی 100 بورس لندن با 0.5 درصد کاهش در سطح 7434.13 واحدی بسته شد. بورس های آسیایی نیز بر مدار نزولی حرکت کردند به گونه ای که شاخص نیک کی 225 بورس توکیو با 0.7 درصد کاهش تا سطح 22 هزار و 155.24 واحدی پایین آمد و شاخص شانگهای کامپوزیت بورس چین نیز با افت 0.5 درصدی در سطح 3108.34 واحدی بسته شد. در کره جنوبی شاخص کسپی بورس سئول 0.4 درصد پایین رفت.

روند نزولی شاخص های بورسی آسیایی در تایوان، ولینگتون نیوزلند و جاکارتا اندونزی نیز به چشم می خورد. شاخص بورس سنگاپور در مقایسه با روز قبل نسبتاً بدون تغییر باقی ماند.

در بازار نفت پس از صعود هیجانی قیمت ها در پی تمدید نشدن معافیت خریداران نفت ایران توسط آمریکا، قیمت ها اندکی متعادل تر شد، به گونه ای که هر بشکه نفت وست تگزاس اینتر مدیت با 41 سنت کاهش به 64.8 دلار رسید و نفت برنت به ازای 74.04 دلار در هر بشکه معامله شد که در مقایسه با روز قبل 31 سنت کاهش نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بورس های جهانی بر مدار نزولی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس های جهانی بر مدار نزولی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید