تالاب الله آباد قزوین دوباره جان گرفت

به گزارش بهترینهای وب، قزوین - خبرنگاران - مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین گفت: تالاب الله آباد در جنوب شرقی این استان به دنبال بارندگی هفته های اخیر پس از چندین سال احیا و پرآب شد.

تالاب الله آباد قزوین دوباره جان گرفت

حسن پسندیده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار بهترینهای وب افزود: این تالاب که به دلیل خشکسالی طی سال های گذشته تبدیل رو به بیابانی شدن گذاشته بود با بارندگی های اخیر دوباره پرآب و احیا شده است.

وی گفت: با بارش های اخیر، این تالاب از شرایط زیست محیطی خوبی برخوردار شده و اکو سیستم آبی مناسبی را در منطقه خود بوجود آورده و آماده میزبانی برای انواع گونه های جانوری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین گفت: حفظ این تالاب در دراز مدت نیازمند تداوم هدایت جریان آب های سطحی و احیای حقابه هایی است که از قبل به این محل سرریز می شده اند.

گفتنی است، تالاب الله آباد بویین زهرا و حومه آن پیش از این به دلیل خشکسالی و بیابانی شدن با 100 هزار هکتار وسعت به عنوان کانون اصلی تولید ریزگردها در استان قزوین شناخته می شد.

** کانون های ریزگرد قزوین از حالت بحرانی خارج شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین همچنین گفت: به دنبال بارش های خوبی که طی هفته های گذشته در سطح استان داشتیم، کانون های انتشار ریزگرد این استان نیز از شرایط بحرانی و نگران کننده خارج شده اند.

این مسئول همچنین گفت: این بارندگی ها کمک خوبی به تثبیت خاک و همچنین ایجاد رویش های گیاهی داشته است.

3013

منبع: ایرنا

به "تالاب الله آباد قزوین دوباره جان گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تالاب الله آباد قزوین دوباره جان گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید