تجهیز 366 مراکز اقامتی در رشت برای پذیرایی از مسافران نوروزی

فرماندار شهرستان رشت از آمادگی و تجهیز 366 هتل، مهمانپذیر، مسافرکاشانه و مدرسه برای پذیرایی از گردشگران نوروزی اطلاع داد.

تجهیز 366 مراکز اقامتی در رشت برای پذیرایی از مسافران نوروزی

به گزارش خبرنگار از ، میر شمس مومنی زاده، فرماندار شهرستان رشت گفت: 251 واحد اقامتی از هتل، مهمانپذیر، مسافرکاشانه، مجتمع های اقامتی، اقامتگاه بوم گردی با 852 اتاق، 2 هزار و 264 تخت و 25 هزار و 305 جایگاه در شهرستان رشت آماده ارائه خدمات اسکان به مسافران نوروزی است.

وی اضافه نمود:همچنین 85 مدرسه با 700 کلاس نیز برای اسکان مسافران اعم از فرهنگی و غیر فرهنگی در سه تیپ درجه یک، دو و سه آماده است.

فرماندار شهرستان رشت، از راه اندازی ستاد اسکان مسافران نوروزی در ورودی شهر رشت اطلاع داد و گفت: این ستاد به همراه 20 غرفه صنایع دستی و 5 غرفه جمعیت هلال احمر و دستگاه های خدمات رسان و یک نماز خانه سیار برای خدمات رسانی به مسافران در نظر گرفته شده است.

میر شمس مومنی زاده اضافه نمود: 7 مرکز اطلاع رسانی در شهر رشت و مبادی ورودی آن برای هدایت مسافران و توزیع دفترچه راهنما و نقشه راه اندازی شده است.

وی، با بیان اینکه در شهرستان رشت برنامه های متنوعی برای سرگرمی همشهریان و مسافران تدارک دیده شده است، گفت: اجرای تئاتر خیابانی در پیاده راه فرهنگی رشت، اجرای موسیقی سنتی و آیین های بومی - محلی نظیر لافند بازی و عروس گولی در موزه میراث روستایی و برپایی نمایشگاه صنایع دستی و غذا های محلی در پارک شهر، پیاده راه فرهنگی رشت، جاده رشت به انزلی و جاده رشت به فومن مهمترین این برنامه ها است.

م.ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تجهیز 366 مراکز اقامتی در رشت برای پذیرایی از مسافران نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز 366 مراکز اقامتی در رشت برای پذیرایی از مسافران نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید