ترامپ دستور تحریم مراسم شام خبرنگاران را صادر کرد

به گزارش بهترینهای وب، تهران - خبرنگاران - دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به اعضای کارکنان کاخ سفید و دولت دستور داده، مراسم سالانه شام انجمن خبرنگاران کاخ سفید را تحریم نمایند.

ترامپ دستور تحریم مراسم شام خبرنگاران را صادر کرد

به گزارش روز چهارشنبه روزنامه گاردین، این تصمیم ترامپ بدنبال دور جدید حملات وی به رسانه ها اتخاذ شده است.

رییس جمهوری آمریکا اعلام نموده که برای سومین سال متوالی در این مراسم که روز شنبه هفتم اردیبهشت ماه در واشنگتن برگزار و اخبار مربوط به آن در تلویزیون پخش می گردد، شرکت نخواهد کرد.

ترامپ این مراسم را منفی و کسل نماینده توصیف نموده وگفته که به جای شرکت در آن، در گردهمایی دیگری حضور می یابد که قرار است با عنوان گردهمایی عظمت را بار دیگر به آمریکا باز می گردانیم در گرین بای ایالت ویسکانسین برگزار گردد.

خبرگزاری انگلیسی رویترز نیز در این زمینه گزارش داد: این تصمیم را بیل مک گینلی در جلسه صبح کابینه اعلام نمود و این موضوع بسیاری از کسانی را که تاکنون دعوت به این مراسم را پذیرفته بودند، به شکل ناخوشایندی متعجب ساخته است.

ضیافت شام انجمن بهترینهای وب کاخ سفید از زمان تاسیس در سال 1914 تقریبا هر ساله با حضور روسای جمهوری آمریکا برگزار شده است.

این گروه برای بورسیه تحصیلی پول جمع آوری می نماید، به گزارشگری خوب جایزه می دهد و به متمم نخست قانون اساسی آمریکا در حمایت از مطبوعات آزاد احترام می گذارد.

مقام های کاخ سفید در مراسم ضیافت سال 2017 غایب بوده اند اما سال گذشته میلادی (2018) افرادی همچون کلین کانوی مشاور ترامپ، سارا سندرز سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفیدو شان اسپایسر سلف او به همراه رینس پاریباس رئیس سابق ستاد کارکنان کاخ سفید و کریستن نیلسن وزیر وقت امنیت داخلی در آن شرکت داشتند.

ترامپ بشدت رسانه های اصلی در آمریکا را محکوم و آنها را متهم به اخبار جعلی نموده است.

وی به حامیانش دستور داده کانال فاکس نیوز شبکه محبوب خود را دنبال نمایند.

انتقادهای ترامپ بدنبال انتشار گزارش تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا تشدید شد.

این گزارش جزییاتی را از کوشش های ترامپ برای جلوگیری از ادامه این تحقیقات در اختیار گذاشته اما از ارائه چنین نتیجه ای که وی مرتکب جرم شده، خودداری نموده است.

ترامپ همچنین نشست های روزانه با بهترینهای وب را که با حضور سارا سندرز برگزار می شد، لغو نموده است.

روز گذشته(سه شنبه) با ورود به چهل وسومین روز، طولانی ترین مدت برگزار نشدن جلسات توجیهی با بهترینهای وب به ثبت رسید.

از ابتدای سال 2019 میلادی تاکنون دو بار چنین جلساتی برگزار شده است.

اروپام ** 9158 ** 1071

منبع: ایرنا

به "ترامپ دستور تحریم مراسم شام خبرنگاران را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ دستور تحریم مراسم شام خبرنگاران را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید