ترکیه موشک های پاتریوت می خواهد

به گزارش بهترینهای وب، فارس نوشت: رئیس جمهوری ترکیه از آمریکا خواست در مسئله فروش تسلیحات و ایجاد منطقه امن در شمال سوریه با ترکیه به عنوان متحد تعامل کند.

ترکیه موشک های پاتریوت می خواهد

رئیس جمهور ترکیه که کشورش طی هفته های گذشته پیروز به خرید و دریافت سامانه دفاع موشکی اس400 روسیه شده است، می گوید با همتای آمریکایی خود جهت خرید سامانه دفاع موشکی پاتریوت آمریکا صحبت خواهد کرد.

رجب طیب اردوغان جمعه (22 شهریور) گفت که غیرمعقولانه است که آمریکا به دلیل تحریم های این کشور علیه ترکیه و مسئله منطقه امن در شمال سوریه، به متحد خود (ترکیه) آسیب بزند.

او گفت که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا باید نگرانی های ترکیه از بابت وجود شبه نظامیان کرد در جنوب مرزهای خود و تهدیدات آن ها را درک کند. اردوغان تهدید کرد که اگر آمریکا در این مسئله با ترکیه همکاری نکند، این کشور به تنهایی برای ایجاد منطقه امن در شمال شرق سوریه وارد عمل خواهد شد.

دولت ترکیه برای تأمین امنیت مرزهای خود، خواستار ایجاد منطقه امنی به عمق 40 کیلومتر و در امتداد مرزهای جنوبی خود با سوریه است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین احتمال داد که کشورش علاوه بر نشست رؤسای ایران، روسیه و ترکیه در مورد استان ادلب سوریه، میزبان نشست چهارجانبه ای بین فرانسه، آلمان و روسیه در ماه اکتبر باشد تا در مورد پرونده ادلب و موضوع آوارگان سوری ساکن ترکیه گفت وگو و رایزنی شود.

رجب طیب اردوغان همچنین بار دیگر کشورهای اروپایی را تهدید کرد که در صورت عدم دریافت کمک های بیشتر، موج آورگان در انتظار آنها خواهد بود.

او گفت که کمک های انسانی و مالی غرب به ترکیه برای مدیریت بحران آوارگان سوری در ترکیه، ناکافی و کند است و ترکیه به تنهایی 40 میلیارد دلار برای آن ها هزینه کرده است.

از زمان آغاز بحران سوریه در سال 2011، بیش از سه میلیون و نیم شهروند سوری برای دور ماندن از درگیری ها به پناهنده شده اند.

64231

منبع: خبرآنلاین

به "ترکیه موشک های پاتریوت می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه موشک های پاتریوت می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید