تصویب کلیات لایحه مشارکت عمومی و خصوصی در کمیسیون عمران

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس از تصویب کلیات لایحه مشارکت عمومی و خصوصی در رابطه با چگونگی واگذاری طرح ها عمرانی و پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی در جلسه امروز (یک شنبه)این کمیسیون اطلاع داد.

تصویب کلیات لایحه مشارکت عمومی و خصوصی در کمیسیون عمران

سید ابوالفضل موسوی در گفت وگو با خبرنگاران، با تشریح جلسه امروز (یک شنبه)کمیسیون عمران مجلس بیان نمود: امروز کمیسیون عمران دو دستور کار داشت. دستور اول آنالیز کلیات لایحه مشارکت عمومی و خصوصی بود که از سوی دولت به مجلس ارائه شده بود و از هئیت رئیسه به کمیسیون عمران فرستاده شده بود. کلیات این لایحه در جلسه امروز کمیسیون به تصویب رسید.

وی در ادامه اظهار کرد: در سال گذشته زمانی که قانون بودجه را مجلس آنالیز می کرد، به این نتیجه رسیدیم که یک قانون دائمی برای نحوه واگذاری طرح ها عمرانی و پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی ضروری است و از دولت خواستیم سریع تر این لایحه را به مجلس تقدیم کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه توضیح داد: کلیات این لایحه در جلسه امروز کمیسیون به تصویب رسید و از هفته آینده جزئیات آن را آنالیز خواهیم کرد. این قانون دائمی مکمل قانون واگذاری طرح ها به بخش خصوصی می گردد و با مشارکت مرکز پژوهش های مجلس، اتاق بازرگانی و بخش خصوصی تدوین شده است.

وی در ادامه تاکید نمود: موضوع دوم آنالیز طرحی بود که از سوی 170 تن از نمایندگان برای تامین منابع اقتصادی جبران خسارات سیل اخیر ارائه شده بود، اما باتوجه به ظرفیت هایی که در بودجه سال 98 و قانون برنامه ششم برای جبران خسارات از سوی دولت دیده شده بود، قرار شد دولت از ظرفیت قانون بودجه و برنامه استفاده کند و در صورت احتیاج لایحه ای به مجلس ارائه دهد.

موسوی در انتها گفت: در هفته جاری نیز در روز سه شنبه اعضای کمیسیون عمران قرار است به دنبال بازدید از مناطق سیل زده جنوب، از استان گلستان نیز بازدید نمایند و گزارش نهایی را آماده سازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تصویب کلیات لایحه مشارکت عمومی و خصوصی در کمیسیون عمران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب کلیات لایحه مشارکت عمومی و خصوصی در کمیسیون عمران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید