تغییر ترکیب تیم های ملی تنیس روی میز بعد از دو سال

به گزارش بهترینهای وب، لغو متوالی رقابت های بین المللی تنیس روی میز طی سال گذشته میلادی توقف در برنامه های داخلی تیم های ملی کشورمان را به همراه داشت طوری که به خاطر عدم اعزام این تیم ها و در کل عدم حضور در میادین آسیایی و جهانی هیچ رقابتی هم ویژه انتخاب ملی پوشان برگزار نشد.

تغییر ترکیب تیم های ملی تنیس روی میز بعد از دو سال

البته اسفندماه سال گذشته پینگ پنگ بازان ایران در دو مرحله مسابقات گزینشی المپیک (آسیایی و دنیای) شرکت کردند اما ترکیب بازیکنان اعزامی به این رقابت ها بر اساس تصمیماتی بود که پیش از برای المپیک گرفته شده بود نه مسابقات انتخابی تیم ملی و نتایج آن.

این مهم یعنی برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی برای امسال در دستور کار فدراسیون تنیس روی میز قرار گرفته تا بعد از نزدیک به دو سال ترکیب تیم های ملی در هر دو بخش مردان و بانوان تغییر کند.

آخرین رویدادی که به منظور انتخابی ترکیب بازیکنان ملی پوش تنیس روی میز برگزار گردید، مربوط به آذرماه سال 98 می گردد. قرار بود اوایل فروردین ماه 99 رقابت های تیمی قهرمانی دنیا در کره جنوبی برگزار گردد و به همین دلیل مسابقات گزینشی برگزار گردید تا ترکیب بازیکنان اعزامی معین گردد. بر اساس رقابت های برگزار گردیده در آن موقع نیما و نوشاد عالمیان همراه با امیرحسین هدایی، افشین نوروزی و آریا امیری در بخش مردان همراه با مهشید اشتری، شیما صفایی، ندا شهسواری، پریناز حاجیلو و کیمیا رستمی در بخش بانوان ترکیب تیم های ملی را به خود اختصاص دادند.

البته که برگزاری مسابقات قهرمانی دنیا بعد از دو سه مرحله جا به جایی در نهایت منتفی شد و برای این ترکیب ها هم اعزامی صورت نگرفت اما به هر حال تیم های ملی مردان و بانوان تنیس روی میز از سال 98 تا به امروز ترکیب جدیدی به خود ندیده اند. فدراسیون تنیس روی میز البته میخواهد به خاطر در پیش بودن مسابقات قهرمانی آسیا، رقابت های انتخابی تیم ملی در هر دو بخش را طی امسال برگزار کند.

به خاطر پاندمی کرونا و به خصوص شرایط جدیدی که این ویروس در کشور ایجاد نموده زمان برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی مردان و بانوان معین نیست اما قاعدتاً با توجه به زمانی برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در بازه زمانی 10 تا 21 شهریورماه (قطر) این رقابت ها باید در همین نیمه نخست سال برگزار گردد. البته با لحاظ کردن چالش هایی که وجود دارد و می تواند برگزاری مسابقات را تحت تاثیر قرار دهد.

علاوه بر کرونا و محدودیت هایی که به دنبال خواهد داشت، رقابت های باشگاهی برنامه نیمه تمامی است که فدراسیون تنیس روی میز میخواهد در 6 ماهه نخست سال و پیش از المپیک آن را به خاتمه برساند، اهمیت المپیک و زمانی که باید صرف حضور در آن گردد هم غیرقابل چشم پوشی است. در این میان درگیری بازیکنانی مانند نوشاد و نیما عالمیان و امیرحسین هدایی در لیگ های فرانسه و مجارستان قابل توجه خواهد بود در برنامه ریزی هایی که مسئولان فدراسیون تنیس روی میز برای برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تغییر ترکیب تیم های ملی تنیس روی میز بعد از دو سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر ترکیب تیم های ملی تنیس روی میز بعد از دو سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید