تقاطع غیر همسطح چمران به ولنجک در هفته دولت افتتاح می شود، یکطرفه شدن جهت تجریش تا میدان قدس

به گزارش بهترینهای وب، شهردار منطقه 1 تهران گفت: راستا پارک وی تا تجریش، تجریش تا قدس و قدس تا صدر یکطرفه می شود.

تقاطع غیر همسطح چمران به ولنجک در هفته دولت افتتاح می شود، یکطرفه شدن جهت تجریش تا میدان قدس

به گزارش خبرنگار ، سید حمید موسوی شهردار منطقه 1 تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سطح منطقه 1 برای تخریب بنا های غیر مجاز گفت: ملکی که به صورت غیر مجاز در خیابان افتخاری ساخته شده بود، تخریب شد و همچنین بنا های غیر مجاز در حریم منطقه هم که توسط زمین خواران اشغال شده بودند، تخریب تا زنگ خطری برای دیگران باشد.

شهردار منطقه 1 تهران با اشاره به جمع آوری بساط گستران از محدوده تجریش و خیابان شهرداری گفت: اکنون خیابان شهرداری را می توانیم به عنوان یک الگو در روبروه با بساط گستری ببینیم.

موسوی شرح داد: منطقه 1 که پیش از این رتبه بیست و دوم خدمات شهری را داشته است، اکنون به رتبه اول در حوزه خدمات شهری رسیده است.

او در مورد تقاطع غیر همسطح چمران به ولنجک گفت: تقاطع چپ گرد چمران به ولنجک طی توافقات صورت گرفته با وزارت صنعت در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

موسوی با بیان اینکه طرح یک طرفه کردن خیابان ولیعصر (عج) از پارک وی تا تجریش و یک طرفه کردن خیابان شهرداری از تجریش تا میدان قدس و یکطرفه کردن شریعتی از قدس تا صدر در دستور کار قرار گرفته است، شرح داد: جلسات متعددی با پلیس راهور برگزار کردیم و مراحل نهایی طرح در حال آماده سازی است.

شهردار منطقه 1 تهران با بیان اینکه تا انتهای سال 98 بلوار ارتش را از حالت کارگاهی خارج خواهیم کرد، گفت: در حال حاضر 1600 کامیون خاک در امتداد اتوبان امام علی (ع) ریخته شده که به خاطر عملیات عمرانی پل و کار اجرایی آن به زودی آغاز می شود.

او با بیان اینکه در کنار این اقدامات یک زمین 3000 متری در ارتفاعات آبیک که توسط یک شخص مورد تعرض و زمین خواری گرفته بود، آغاز شد، افزود: این فرد با جعل سند این زمین را تصرف کرده بود که با اقدامات حقوقی زمین را به اموال عمومی برگرداندیم.

موسوی با اشاره به کمبود پارکینگ در محله چیذر گفت: پارکینگ چیذر را از دست پیمانکار گرفتیم و برای آن سند زدیم که با این اقدامات مشکل پارک در این محله تا حد زیادی حل شده است و اکنون هم در محله درکه در حال احداث پارکینگ طبقاتی هستیم و در جهت کوهپیمایی درکه و همچنین حاشیه سرای محله درکه سرویس بهداشتی مجزا برای کوهنوردان فراهم کردیم.

شهردار منطقه 1 تهران با بیان اینکه در سال های گذشته ساخت و ساز های غیر مجاز زیاد داشتیم، شرح داد: بر همین اساس جلسه ای را با مقامات قضایی برگزار کردیم و در شرایط فعلی نمی توانیم ساخت و ساز های اطراف رودخانه را بدون دستور قضایی جمع آوری کنیم.

او با بیان اینکه 89 گود در سطح منطقه وجود دارد، افزود: 45 مورد گود رها شده که گود تأمین اجتماعی هم یکی از گود های مهم منطقه است که نسبت به آن عملیات ایمن سازی صورت گرفته است.

موسوی با بیان اینکه در دوره های گذشته هم قبل از صدور پروانه مالکان گود تأمین اجتماعی اقدام به گودبرداری کردند، گفت: در آن زمان شهرداری تنها مجوز تجهیز کارگاه را داده بود، اما مالکان پیش از صدور پروانه اقدام به گودبرداری کردند و اکنون که برای املاک اطراف آن مشکل به وجود آمده است، تخلیه شده اند و تأمین اجتماعی ماهانه 10 میلیون تومان بابت اجاره خانه به هر یک از مالکان پرداخت می کند.

شهردار منطقه 1 تهران با اشاره به مصوبه 62 برج باغ در شورای شهر شرح داد: از این تعداد 42 پرونده آن در منطقه 1 قرار گرفته است و یکی از این 62 باغ همین گود تأمین اجتماعی است و منتظر هستیم که وضعیت باغ ها به صورت دقیق شفاف سازی شود و سپس اقدام کنیم.

او در مورد پس دریافت املاک منطقه 1 شهرداری تهران گفت: برای تمامی املاک بدون تشریفات قانونی واگذار شده بودند، اخطار دادیم که در این فرآیند برخی را گرفتیم و برخی دیگر هم تقاضای مهلت کردند و برای تعدادی از آن ها هم از طریق مراجع قضایی حکم تخلیه گرفتیم.

شهردار منطقه 1 تهران با اشاره به طرح بازگرداندن فضا های شهری به مردم گفت: در این راستا نمونه های سد معبر از جمله بساط گستری در محدوده میدان تجریش را جمع آوری کردیم.

موسوی در مورد قرار دریافت کیوسک های بانک شهر در فضای پیاده رو ها شرح داد: این کیوسک ها با تأیید شهرداری مستقر شده اند و اگر سیاست کلی مبنی بر جمع آوری آن ها باشد، قطعا این کار را خواهیم کرد.

او در مورد مذاکرات با وزارت صنعت برای واگذاری زمینی برای تکمیل تقاطع غیر همسطح چمران به ولنجک افزود: در این مورد قبلا 5 هزار و 700 متر زمین از سوی نمایشگاه به شهرداری داده شده بود و آن ها هم به فکر دریافت مابه ازای آن نبودند، اما در شرایط کنونی که مدیریت نمایشگاه تغییر کرده است، آن ها گفتند برای اینکه زمین جدید برای اتصال چمران به ولنجک واگذار شود و باید مابه ازای زمین های قبلی را هم به ما دهید و هنگامی که گفتیم حاضر هستیم این کار را انجام دهیم. آن ها زمین های دیگری که در سال های دور به خاطر پروژه یادگار واگذار شده بود را هم پیش کشیدند و اکنون با این مشکل روبرو شدیم که باید بابت زمین های واگذار شده در سال های گذشته هم پول دهیم.

موسوی شرح داد: در این مرحله با ورود حناچی شهردار تهران و وزیر صنعت به ماجرا مسئله حل شد و کار تجهیز کارگاه و پایدارسازی آن در چند روز آینده آغاز می شود و همزمان با هفته دولت دیواره نمایشگاه هم برداشته و رسما پروژه افتتاح خواهد شد.

او در ادامه به وضعیت تخلفات ساختمان پالادیوم اشاره کرد و گفت: هنوز رأی قطعی صادر نشده، اما پرونده به کمیسیون ماده 100 رفته و هر زمان که رأی صادر شود، هر چه باشد اجرا خواهیم کرد.

شهردار منطقه 1 تهران افزود: نکته دیگر معرفی افراد متخلف به محاکم بود که افراد دست اندرکار در تنظیم صورت جلسات به محاکم اداری معرفی شدند و هیئت تخلفات در حال رسیدگی به این موضوع است و به زودی به اتمام خواهد رسید.

موسوی در مورد پیوست های ترافیکی مراکز خرید مستقر در سطح منطقه گفت: بعد از ساخته شدن این پروژه ها ما با بارگذاری بیش از حد روبرو شدیم و در پروه هایی مثل اطلس مال و پالادیوم مالکان را ملزم کردیم که پیوست ها را تهیه کنند و در مورد اطلس مال هم قرار شده اتصال خط 1 و 3 مترو صورت گیرد تا بخشی از بار ترافیکی از این طریق کاهش یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تقاطع غیر همسطح چمران به ولنجک در هفته دولت افتتاح می شود، یکطرفه شدن جهت تجریش تا میدان قدس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقاطع غیر همسطح چمران به ولنجک در هفته دولت افتتاح می شود، یکطرفه شدن جهت تجریش تا میدان قدس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید