جوسازی هوک علیه صادرات نفت ایران

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در راستای جوسازی روانی علیه ایران مدعی شد که بازار جهانی نفت آماده به صفر رساندن صادرات نفت ایران است، چراکه این بازار برای ممانعت از اختلال در قیمت ها به خوبی تأمین شده است.

جوسازی هوک علیه صادرات نفت ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، برایان هوک، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران روز پنج شنبه (امروز) در گفت وگو با خبرنگاران با ادعای اینکه روزانه حدود یک میلیون بشکه نفت ایران از بازارهای جهانی حذف شده است، مدعی شد که اکنون تأمین نمایندگان دیگری در بازار وجود دارند تا این تغییر را جبران نمایند و قیمت ها را ثابت نگهدارند.

هوک همچنین مدعی شد: تخمین ما این است که این درآمد از ماه مه سال گذشته 10 میلیارد دلار کاهش داشته است.

دونالد ترامپ در ماه مه 2018 خروج آمریکا از برجام را گفت و از ماه نوامبر سال گذشته تحریم های نفتی علیه ایران به اجرا گذاشته شد. با این حال واشنگتن برای هشت کشور اصلی خریدار نفت ایران، معافیت شش ماهه از این تحریم ها در نظر گرفت.

اما دولت آمریکا روز دوشنبه گفت که این معافیت ها را دیگر تمدید نمی کند، بنابراین هیچ کشوری نمی تواند از ماه مه از ایران نفت خریداری کند.

بزرگ ترین خریداران نفت ایران کشورهای چین، هند، کره جنوبی، ژاپن و ترکیه هستند. چین بزرگ ترین خریدار نفت ایران است و به همین دلیل اعمال مجدد تحریم نفتی ایران را به شدت مورد انتقاد قرار داد. این کشور همچنین گفت که به طور رسمی به واشنگتن به دلیل تمدید نکردن معافیت های نفتی ایران اعتراض نموده است.

برایان هوک در ادامه گفت که اطمینان دارد چین می تواند جایگزینی مناسب برای نفت ایران پیدا کند.

کره جنوبی دیگر کشوری است که به شدت وابسته به منابع نفتی ایران است چرا که صنایع پتروشیمی این کشور بر اساس میعانات گازی ایران طراحی شده اند که نوعی بسیار سبک از نفت خام است.

به گزارش خبرنگاران، مقامات آمریکایی می گویند که دولت این کشور در همکاری تنگاتنگ و نزدیک با کره جنوبی است تا بتواند از صنایع پتروشیمی این کشور حمایت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جوسازی هوک علیه صادرات نفت ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوسازی هوک علیه صادرات نفت ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید