حریرچی: تمامی فعالیت های آموزشی، ملی و مذهبی تعطیل کامل خواهند بود

به گزارش بهترینهای وب، تهران (پانا)- معاون کل وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی با توجه به فرایند افزایشی ابتلا به ویروس کرونا در کشور گفت در شهرهای قرمز تمامی فعالیت های آموزشی و اجتماعی اعم از ملی و مذهبی تعطیل کامل خواهند بود.

حریرچی: تمامی فعالیت های آموزشی، ملی و مذهبی تعطیل کامل خواهند بود

به گزارش ایرنا، ایرج حریرچی در گفت و گوی زنده با بخش خبری سیما اضافه نمود: یک دوم کارکنان در مشاغل ضروری می توانند سر کار حضور داشته باشند و در مشاغل غیر اساسی نیز تنها دوسوم مجاز به حضور فیزیکی خواهند بود.

وی در ادامه برگزاری هر گونه جلسه با تعداد 10 تا 15 نفر را لغو اظهار داشت و اضافه نمود: برگزاری جلسات با تعداد 10 تا 15 نفرغیر قانونی است.

حریرچی گفت: سفر با خودروی غیر بومی و خروج خودرو بومیان از شهرهای قرمز ممنوع است.

وی در خصوص استان تهران نیر شرح داد که مسولان در تهران محدودیت های بیشتری را خواهان شدند.

حریرچی در خصوص واکسن کرونا نیز گفت: واکسن های وارد شده بلافاصله در چرخه توزیع قرار گرفتند.

وی در تشریح نحوه توزیع واکسن کرونا خاطر نشان کرد: ما چهار فاز برای واکسیناسیون داریم فاز اول مشتمل بر دو گروه کارکنان خط اول ارائه دهنده خدمت به بیماران کویدی هستند که در معرض خطر بالای انتقال به شمار می فرایند.

معاون وزارت بهداشت ادامه دا: فاز دوم افراد با ریسک بسیار بالای بستری شدن و مرگ به دلیل کرونا هستند که این گروه سالمندان نگهداری شده در مراکز سالمندان به شمار می فرایند و همچنین معلولین جسمی و حرکتی نیز دراین دسته شامل می شوند که در مراکز نگهداری حضور دارند.

حریرچی توضیح داد: جانبازان مستقر در مراکز نگهداری و جانبازان بالای 50 درصد شیمیایی و پرسنل این مراکز نیز در فاز دوم قرار دارند.

به گفته معاون وزیر بهداشت: فاز دوم که بعد از یک میلیون و سیصد هزار نفرفاز اول آغاز خواهد شد گروه اول چون افراد مسن هستند به ترتیب از افراد بالای 80 سال آغاز خواهد شد و پنج سال پنج سال تا پایین تا گروه بالای 65 سال را در تحت پوشش خود قرار می دهد.

وی اضافه نمود: گروه دوم فاز دوم افرادی هستند که با بیماریها و شرایط زمینه پرریسک را شامل می شوند که براساس بررسی ریسک افراد 16 تا 64 سال فاز سوم را شامل می گردد.

حریرچی گفت: افراد ساکن در مراکز زندان ها، کمپ های مهاجرین قانونی، بچه هایی که در مراکز جمعیتی نگهداری می شوند و گروه 2 سایر پرسنل ارائه خدمات ضروری برای جامعه هستند،که در مراحل بعدی دریافت واکسن قرار دارند.

به گفته وی، همچنین نیروهای انتظامی،کارکنان بانک ها، معلمان و سایر مشاغل که کاملاً تعریف شده و گروه سوم افراد 55 تا 64 گروه سوم را تشکیل می دهند.

حریرچی ادامه داد: افراد دیگر جامعه که بدون بیماری زمینه ای زیر 55 سال سن دارند بر اساس اولویت سنی به ترتیب و مبتنی بر فراوری واکسن داخلی کشور که واکسن های بسیار مطمئنی نیز هستند واکسینه خواهند شد.

معاون وزیر بهداشت گفت: در واکسیناسیون در فاز اول هستیم که در این فاز اولویت با کارکنان خط اول ارائه خدمات خواهد بود. گروهی دوز اول را دریافت نموده و تعدادی نیزکه با امکان بسیار بالای بستری شدن و مرگ هستند که ازآن جمله می توان به افراد و غسال های عزیزی که در آرامستان ها مشغول به فعالیت هستند و نیز تعدادی از شاغلین در بخش زباله های بیمارستانی و عفونی اشاره نمود.

وی اضافه نمود: این افراد در فاز اول قرار گرفتند ولی هنوز مرحله اول آن انجام نشده است. همچنین تعداد بیشتری از کارکنان خط اول ارائه دهنده خدمت به بیماران کلیوی دوز نخست را دریافت نموده اند .

حریرچی ادامه داد: حدود 700 هزار واکسن از کشور هلند بارگیری شده و به کشور انتقال پیدا می نماید.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: تا کنون 590 هزار نفر در ایران واکسن کرونا دریافت نموده اند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "حریرچی: تمامی فعالیت های آموزشی، ملی و مذهبی تعطیل کامل خواهند بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: تمامی فعالیت های آموزشی، ملی و مذهبی تعطیل کامل خواهند بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید