حزب ندای تونس نخست وزیر را به شکاف در احزاب پارلمانی متهم کرد

به گزارش بهترینهای وب، حزب ندای تونس یوسف الشاهد، نخست وزیر این کشور را به ایجاد شکاف در بین احزاب و فراکسیون های پارلمانی متهم کرد.

حزب ندای تونس نخست وزیر را به شکاف در احزاب پارلمانی متهم کرد

به گزارش بهترینهای وب، به نقل از روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم، هشت تن از نمایندگان فراکسیون جنبش ندای تونس که ائتلاف دولتی حاکم را راهنمایی می نماید، در راستای تحکیم ثبات دولت استعفای خود را از این حزب تقدیم کردند.

این حزب که در انتخابات 2014 میلادی، توانسته بود 86 کرسی را در پارلمان از آن خود کند، با این کاهش تعداد اعضای فراکسیون پارلمانی اش، ضربه دیگری را متحمل شد.

در پی استعفاها و اختلافات داخلی تعداد اعضای آن به 47 نماینده کاهش یافته است.

در همین راستا، زهره ادریس، از نمایندگان مستعفی این حزب توضیح داد: این حزب در وضعیت مرگ بالینی سیاسی است.

نمایندگان مستعفی اعلام نمودند که استعفای آن ها در پاسخ به روش اداره این حزب از سوی حافظ قائد سبسی، مدیر اجرایی و پسر قاید سبسی، رئیس جمهوری این کشور و عدم برگزاری کنگره انتخاباتی این حزب از زمان تاسیسش در سال 2012 میلادی است.

نمایندگان مستعفی به فراکسیون ائتلاف ملی پیوستند که اکثر آن را نمایندگان جدا گردیده از حزب ندا تشکیل می دهند.

در همین راستا، حزب ندای تونس در بیانیه ای اعلام نمود که یوسف الشاهد از گروهی از نمایندگان حزب ندای تونس در کاخ قرطاج استقبال کرد و در جریان این دیدار از آن ها خواست که از این حزب استعفا نمایند و به فراکسیون ائتلاف ملی بپیوندند.

در این بیانیه همچنین آمده است: الشاهد امضای تعدادی از نمایندگان این حزب که تصمیم گرفتند در مراکز دولتی تونس (با پیوستن به ائتلاف ملی) به فشارها پاسخ دهند، به دست آورد.

در همین راستا، مصطفی بن احمد، سخنگوی فراکسیون پارلمانی ائتلاف ملی تونس رد کرد که فراکسیونش وابسته به یوسف الشاهد باشد یا اینکه به دنبال ایجاد کودتایی نرم در داخل پارلمان تونس باشد.

حزب ندای تونس نیروهای امنیتی را متهم به نظارت بر جلسه ای کرد که یک روز پیش توسط این حزب برگزار گردید اما این اتهامات توسط وزارت کشور تونس رد شد.

حزب ندای تونس از یک بحران داخلی رنج می برد که به علت اختلاف شدید میان حافظ سبسی و یوسف الشاهد به وجود آمد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حزب ندای تونس نخست وزیر را به شکاف در احزاب پارلمانی متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب ندای تونس نخست وزیر را به شکاف در احزاب پارلمانی متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید