حمله ترامپ به نیویورک تایمز مفلوک

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر به نیویورک تایمز مفلوک بابت انتشار گزارشی که تاکید داشت نام دان مک گان، مشاور حقوقی کاخ سفید باید جان دین از نوع موش باشد، تاخت.

حمله ترامپ به نیویورک تایمز مفلوک

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه در پیامی توئیتری نوشت: نیویورک تایمز مفلوک گزارشی جعلی نوشته است که تاکید دارد چون دان مک گان، مشاور حقوقی کاخ سفید ساعت ها در شورای ویژه تحقیقات شهادت داده است، باید او را جان دین از نوع موش نامید. اما من به او و سایرین اجازه دادم که شهادت بدهند، مجبور نبودم. چیزی برای پنهانکاری ندارم...

او در توئیت دیگری نوشت: خواهان شفافیت گردیده ام تا این شکار جادوگر جعلی و تهوع آور به سرانجام برسد. زندگی انسان های بی شماری بر سر هیچی ویران گردیده است-مک کارتیسم در وخیم ترین حالتش! در عین حال، مولر و باندش با دموکرات ها از آنالیز جرایم واقعی طرف دیگر خودداری می نماید-رسانه ها هم بدتر هستند!

ترامپ در سخنانش تاکید نمود، آن دو خبرنگار نیویورک تایمز که آن مطلب را نوشتند، می دانند که مک گان تغییر رویکرد نداده است.

نیویورک تایمز در گزارشش به نام جان دین اشاره نموده است. جان وسلی دین سوم متولد 14 اکتبر 1938، از ژوئیه 1970 تا آوریل 1973 مشاور کاخ سفید در زمان ریاست جمهوری ریچارد نیکسون بود. او در حوادث سرقت از واترگیت و متعاقب آن سرپوش گذاشتن بر رسوایی واترگیت نقش مهمی داشت. حتی دفتر بازرسی اف بی آی او را متقلب اصلی در سرپوش گذاری دانست.

جان دین در نتیجه رسوایی واترگیت به چند جرم محکوم شد و در نتیجه کاهش مدت حبس اش، یک شاهد کلیدی برای پیگرد قانونی بود. او با شهادت در این پرونده تخفیف در مجازات گرفت. در همین حال جان دین، مشاور حقوقی سابق کاخ سفید شنبه گفت که به نظر او مک گان کار درستی نموده که شهادت داده است.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید نمود: نیویورک تایمز مفلوک طوری داستان نوشته است که انگار این مشاور حقوقی کاخ سفید علیه رئیس جمهوری گردیده است؛ اما در حقیقت برعکس است و آن دو خبرنگار جعلی این را می دانستند. برای همین است که رسانه های جعلی دشمن مردم گردیده اند. برای آمریکا متاسفم!

ترامپ در توئیت دیگری نوشت: برخی از اعضای رسانه ها از این مطلب جعلی نیویورک تایمز بسیار خشمگین هستند. آنها در واقع خواهان شکایت و عذرخواهی شدند-این یک گام رو به جلوست. از آن روزی که خاطرنشان کردم نیویورک تایمز منبع اخبار جعلی است و با اعضای هیات جدید تهوع آورشان، آنها بدتر هم گردیده اند.

رئیس جمهوری جنجالی آمریکا شنبه خاطرنشان کرد مک گان با شورای ویژه رابرت مولر درباره احتمال مانع تراشی در اجرای عدالت همکاری می نماید چون خودش به او اجازه داده است.

او عصر شنبه در پیامی نوشت: من به دان مک گان، مشاور حقوقی کاخ سفید و تمام اعضای مورد نظر از کارکنان کاخ سفید اجازه دادم تا با شورای ویژه همکاری کامل داشته باشند. افزون بر آن، ما بیش از یک میلیون صفحه سند را به راحتی تحویل دادیم. شفاف ترین اقدام در تاریخ. نه همدستی و نه مانع تراشی. شکار جادوگر!

نیویورک تایمز پیشتر گزارش داد، این مشاور کاخ سفید بیش از 30 ساعت در روند تحقیقات شهادت داده است.

این روزنامه نوشت، مک گان نگران است که ترامپ او را در پرونده مانع تراشی در اجرای عدالت قربانی کند و از همین رو می خواهد هر آنچه اطلاعات دارد در اختیار تیم تحقیقاتی مولر قرار دهد. ظاهرا مک گان درباره اخراج جیمز کومی، رئیس سابق اف بی آی به دست ترامپ و عصبانیت مکرر ترامپ از جف سشنز، دادستان کل آمریکا که خودش را از پرونده تحقیقات روسیه کنار کشید، صحبت نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حمله ترامپ به نیویورک تایمز مفلوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله ترامپ به نیویورک تایمز مفلوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید