خبرنگاران شهردار: پرونده قطع درختان شاهدیه یزد در حال پیگیری است

به گزارش بهترینهای وب، یزد - خبرنگاران -شهردار شاهدیه یزد با بیان اینکه پرونده قطع شبانه تعدادی از درختان این شهر از سوی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و شهرداری در حال پیگیری است، گفت: در حال کارشناسی و میزان خسارت وارده در این زمینه هستیم.

خبرنگاران شهردار: پرونده قطع درختان شاهدیه یزد در حال پیگیری است

سحرگاه آدینه، 18 بهمن ماه سال جاری، فرد یا افراد ناشناسی بیش از 100 اصله درخت کاج و زیتون را در خیابان شاهد شهر شاهدیه قطع کردند که بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت.

سیدعلی میرنژاد روز سه شنبه در جمع بهترینهای وب اضافه نمود: حفظ باغ ها و فضای سبز شهر از جمله اولویت های اصلی شهرداری و شورای شهر است و با خاطیان قطع درختان برخورد می گردد.

وی تغییر کاربری باغ های بایر و خشک را از دیگر برنامه های شهرداری اعلام کرد و گفت: همچنین در کنار حفظ باغ ها و فضای سبز، ساماندهی و حفظ بناهای تاریخی دنبال می گردد.

شهردار شاهدیه اضافه نمود: به منظور حفظ هویت تاریخی شهر و در کنار آن توسعه صنعت پاک گردشگری در این منطقه، چند طرح در دستور کار است که یکی از این طرح ها ساماندهی قلعه ابرندآباد است که فاز اول آن در میراث فرهنگی یزد تصویب شد ، امیدواریم فاز دوم آن هم به تصویب برسد.

میرنژاد تبدیل خیابان اصلی نصرت آباد به گذر فرهنگی را از جمله طرح های توسعه گردشگری

شاهدیه اعلام کرد و یادآور شد: در این گذر، مسجد، حسینیه، آتشکده، آب انبار و بادگیر به عنوان نماد معماری یزد دیده می گردد که قابلیت تبدیل به گذر فرهنگی را دارند.

وی در بخشی از سخنان خود به بودجه شهرداری شاهدیه اشاره نمود و اضافه نمود: 230 میلیارد تومان در لایحه بودجه به شورای شهر تقدیم شد، امیدواریم این مبلغ به تصویب برسد.

شهردار شاهدیه در ادامه زیرسازی و بهسازی معابر شهر به میزان 110 هزار مترمربع و با اعتباری افزون بر 65 میلیارد ریال را از جمله طرح های اجرا شده ذکر کرد و گفت: چند طرح هم در دست مطالعه است ، در صورت تامین اعتبار سال آینده اجرا می گردد.

شاهدیه در بخش مرکزی شهرستان یزد واقع شده است که از سه بخش ابرندآباد، گردفرامرز و نصرت آباد تشکیل شده است و حدود 20 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شهردار: پرونده قطع درختان شاهدیه یزد در حال پیگیری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهردار: پرونده قطع درختان شاهدیه یزد در حال پیگیری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید