خبرنگاران ظریف: برای ما رفتار دولت بایدن در لغو تحریم ها مهم است

به گزارش بهترینهای وب، مسکو - خبرنگاران - محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت: آنچه برای ما در دولت جدید آمریکا مهم است و به آن توجه خواهیم کرد رفتار دولت بایدن در حذف عملی تحریم هایی هست که در دوران ترامپ بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد.

خبرنگاران ظریف: برای ما رفتار دولت بایدن در لغو تحریم ها مهم است

ظربف عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار بهترینهای وب در مسکو در پاسخ به این سوال که آیا انتخاب افرادی مثل رابرت مالی به عنوان نماینده دولت جدید آمریکا در امور ایران می تواند تاثیری در کاهش تنش های تهران و واشنگتن داشته باشد؛ گفـت: آنچه در دولت جدید آمریکا برای ما مهم است افراد نیستند.

وی توضیح داد: رابرت مالی هم در مذاکرات هسته ای حضور داشته است و وی نیز مانند سایر اعضای تیم بایدن است اما آنچه برای ما مهم است و به آن توجه خواهیم کرد رفتار دولت بایدن در حذف عملی تحریم هایی هست که در دوران ترامپ بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد.

وی توضیح داد: وقتی ما این رفتار را ببینیم حتما در برابرش عکس العمل نشان خواهیم داد.

ظریف با بیان اینکه ترامپ در سال 2018 از برجام خارج شد و به تحریم ایران پرداخت، اضافه کرد: آمریکا حتی کشورهایی را که برجام را رعایت می کردند مجازات کرد.

وزیرخارجه گفت: ما یک سال صبر کردیم بر اساس برجام کوشش کردیم و می خواستیم کشورهای اروپایی را وادار کنیم که آن را اجرا نمایند. درسال 2019 اعلام کردیم که تعهدات خود را کاهش می دهیم و در همان سال با رعایت استراتژی آغاز به کاهش تعهدات خود کردیم. متاسفانه کشورهای اروپایی نتوانستند به تعهدات خود عمل نمایند.

وی ادامه داد: اگر طرف آمریکایی به تحریم های خود سرانجام دهد و از مداخله در همکاری های مالی ایران با دنیا خودداری کند و ما شاهد نتایج این اقدام آنها باشیم تهران به اجرای تعهدات خود در برجام خواهد پرداخت.

وزﯾﺮﺧﺎرﺟﻪ جمهوری اسلامی ایران که در ادامه سفر منطقه ای خود با هدف رایزنی های دوجانبه و منطقه ای با مقامات روس پس از سفر به باکو. روز سه شنبه وارد مسکو شده بود شامگاه سه شنبه مسکو را به مقصد ایروان ترک کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ظریف: برای ما رفتار دولت بایدن در لغو تحریم ها مهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ظریف: برای ما رفتار دولت بایدن در لغو تحریم ها مهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید