خبرنگاران 80 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه سیستم های نوین آبیاری خلیل آباد اختصاص یافت

مشهد- خبرنگاران- مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد گفت: 80 میلیارد ریال اعتبار بلاعوض برای توسعه سیستمهای نوین آبیاری در خلیل آباد اختصاص یافت.

خبرنگاران 80 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه سیستم های نوین آبیاری خلیل آباد اختصاص یافت

مجید طاهرپور شامگاه پنج شنبه در نشست خبری با خبرنگاران اضافه نمود: یکی از فاکتورهای مهم بخش کشاورزی منابع آبی است لذا به همین دلیل طی یک سال اخیر در زمینه تجمیع چاه های کشاورزی در سه هزار و 500 هکتار از اراضی زراعی و باغی لوله گذاری صورت گرفت اما هنوز وضعیت مطلوب نیست.

وی ادامه داد: برای نوسازی بخش مکانیزاسیون و ناوگان بخش کشاورزی خلیل آباد نیز پارسال بهره برداران این بخش در شهرستان برای دریافت بالغ بر 20 میلیارد ریال تسهیلات به بانک معرفی شدند که سال جاری این مساله به صورت تخصصی تر پیگیری می گردد.

او با باعلام خبر تکمیل مجتمع گلخانه ای کُندر و استفاده 50 فارغ التحصیل بخش کشاورزی از آن گفت: در حال حاضر 15 واحد گلخانه ای با مساحت سه هکتار در این شهرستان در حال ساخت بوده و یا ساخته شده است که کوشش می گردد سال جاری این میزان به هفت هکتار افزایش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد گفت: برای افزایش سطح زیرکشت گیاهان دارویی این شهرستان اقدامات خوبی اجرا شده به طوری که سال جاری هفت هزار نشا در شهرستان توزیع و در 10 هکتار از اراضی زراعی و باغی، گیاهان دارویی کشت شده است.

طاهرپور اضافه نمود: این شهرستان از نظر وسعت، بزرگ نیست اما در بخش کشاورزی پتانسیل های بسیار بالایی دارد به طوری که از مجموع 17 هزار هکتار اراضی باغی و دیم 16 هزار هکتار آن باغات هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر مهمترین و مالی ترین محصول منطقه انگور است و سالیانه 180 هزار تن انگور و 30 هزار تن کشمش در این شهرستان فراوری می گردد.

شهرستان خلیل آباد در فاصله 242 کیلومتری جنوب مشهد قرار گرفته است.

7497/ 1922

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 80 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه سیستم های نوین آبیاری خلیل آباد اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 80 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه سیستم های نوین آبیاری خلیل آباد اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید