داروخانه های اینستاگرامی؛ شعبه دوم ناصر خسرو، هشدار؛ گول تبلیغات فریبنده داروهای ماهواره ای را نخورید!

به گزارش بهترینهای وب، کم و بیش از اطرافیان درباره سخت پیدا شدن بعضی انواع داروها شنیده اید و حالا در این آشفته بازار فضای مجازی جهت محله ناصروخسرو را به قاب گوشی های همراه آورده است تا حلال مسائل گردد.

داروخانه های اینستاگرامی؛ شعبه دوم ناصر خسرو، هشدار؛ گول تبلیغات فریبنده داروهای ماهواره ای را نخورید!

به گزارش خبرنگار ،دارو گیرتان نیامد، سری هم به ناصرخسرو بزنید، این جمله را شاید از خیلی ها شنیده باشید.

بیشتر پایتخت نشینان، ناصرخسرو را به عنوان خیابانی برای خرید داروهای کمیاب و نایاب می شناسند، حالا شعبه های دوم و سوم ناصرخسرو سر از فضاهای مجازی در می آورند، قاچاقچیان دارو در فضای مجازی پشت پرده اسم ها و عناوین جعلی اقدام به فروش انواع و اقسام دارو به ویژه داروهای کمیاب و نایاب می نمایند و این داروها را با قیمت های آنچنانی به فروش می رسانند.

جولان داروهای قاچاق در فضای مجازی

احتیاج به دارویی خاص آنقدر فرد را در اوج استیصال قرار می دهد که هر راهی را برای به دست آوردن داروی مورد احتیاج امتحان می نماید اما در مقابل این شرایط وزارت بهداشتی ها معتقدند که کمبود داروی شدیدی وجود ندارد که بیماران بخواهند دارو را به هر نحوی از دلالان و مافیای آن بخرند.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درباره فروش دارو در فضای مجازی در گفت وگو با خبرنگار ، اظهار کرد: کمبود دارویی نداریم و 99 درصد داروها در داخل کشور فراوری می گردد و کسری دارو در کشور به 0/6 درصد می رسد که با توجه به اعلام رسمی مراجع بین المللی کسری یک الی 1/5 درصد دارو غیرقابل اجتناب است.

او اضافه نمود: داروهایی که در فضای مجازی تبلیغ می شوند، اغلب مکمل ها و داروهای غیرمجاز هستند و مردم باید بدانند براساس مطالعات جمعیت ایران به جز ویتامین D به ویتامین دیگری احتیاج ندارند.

حریرچی تاکید نمود: فروش دارو در فضای مجازی غیرمجاز است و داروهای غیرمجاز، تقلبی و قاچاق در فضای مجازی به فروش می رسند؛ به همین دلیل توصیه می کنیم مردم به هیچ عنوان این داروها را خریداری و مصرف ننمایند.

نگران کمبود دارو و تجهیزات پزشکی نباشید/ ذخیره سازی ها تا خاتمه سال بعد اجرا شده است

دارو را فقط از داروخانه تهیه کنید!

فضای مجازی که این روزها همه زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است و از صفر تا صد زندگی ها در قاب تلفن های همراه و دیگر دستگاه های ارتباطی خلاصه می گردد؛ مامنی برای سودجویان شده است تا در همین بازار پر رونق حضور مردم، جیب هایشان را به هر نحوه صواب و ناصوابی پر نمایند.

اوضاع این روزهای کشور و زمزمه هایی که از گوشه و کنار مبنی بر کمبود دارو در جامعه به گوش می رسد، اوضاع سودجویی های بازار دارو را به سمت فضایی ناپاک سوق داده است.

این در حالی است که سعید نمکی وزیر بهداشت درباره فروش دارو در فضای مجازی (اینستاگرام) در گفت وگو با خبرنگار ، تاکید نمود: مردم فقط دارو ها را از داروخانه ها تهیه نمایند و به فروش دارو در فضای مجازی اعتماد ننمایند؛ در صورت مشاهده دارو در فضای مجازی، با سامانه 190 وزارت بهداشت تماس بگیرند و تخلف را اعلام نمایند.

فریب تبلیغات دروغین داروهای اینترنتی و ماهواره ای را نخورید

محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا ودارو درباره فروش دارو در ماهواره و فضای مجازی در پاسخ به سوال گفت: فروش این دارو ها ظلم به مردم است و هرکس ادعا می نماید برای تبلیغ دارو از سازمان غذاودارو مجوز دارد دروغ است چراکه فروش دارو و مصرف آن باید به جا و براساس توصیه پزشک باشد و دارو های بدون نسخه را داروساز در داروخانه باید توصیه کند و تبلیغ دارو خلاف است.

او ادامه داد: بعید می دانیم شرکت های داخلی از این مسئله مطلع نباشند و دارو را در ماهواره به فروش برسانند؛ مردم به هیچ عنوان داروی ماهواره ای و اینترنتی نخرند و موارد بسیاری داریم که مصرف نماینده دارو را درب منزل تحویل گرفته و پس از مصرف دچار عوارض جدی شده است و نمی داند از چه کسی باید شکایت کند؛ مردم به این تبلیغات دروغین و فریبنده توجه ننمایند و دارو را از داروخانه تهیه نمایند.

یک بام و دوهوای موجود بودن دارو در داروخانه و سر زدن به انواع و اقسام این داروخانه ها برای یافتن داروی خاص و نبود آن حالا به میدانی برای جوالان سودجویان تبدیل شده است تا از روند توزیع نامناسب دارو و نامطلعی مردم برای یافتن داروهای خاص سو استفاده نمایند و کسب و کار خود را رونق دهند، هرچند در مقابل صرفا با اظهارات صرف وزارت بهداشتی ها برای مقابله با این سودجویان روبرو هستیم اما گویی تا امروز این صحبت های بدون عمل راهکار ای نبوده است و اقدام عملی برای مقابله احتیاج است تا در هر برهه ای از زمان با شکل و قیافه ای جدید راه سودجویی از دارو بسته گردد.

البته باید دانست که همواره خلاف و خلافکار هست و مردم نیز خود باید مطلع باشند و سلامتی و جان خود یا عزیزانشان را به خرید دارو از ماهواره یا فضای مجازی به خطر نیندازند و لزوما راحت ترین راه بهترین راه نخواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "داروخانه های اینستاگرامی؛ شعبه دوم ناصر خسرو، هشدار؛ گول تبلیغات فریبنده داروهای ماهواره ای را نخورید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروخانه های اینستاگرامی؛ شعبه دوم ناصر خسرو، هشدار؛ گول تبلیغات فریبنده داروهای ماهواره ای را نخورید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید