دیدگاه کرملین درباره مذاکرات لاوروف با ترامپ و پامپئو در واشنگتن

به گزارش بهترینهای وب، سخنگوی کرملین گفت، این واقعیت که دونالد ترامپ وزیر خارجه روسیه را به حضور پذیرفته نکته مهمی است، هرچند هنوز نمی توان درباره تغییر مثبتی در روابط دوجانبه صحبت کرد، ولی این تماس ها ضروری و با اهمیت هستند.

دیدگاه کرملین درباره مذاکرات لاوروف با ترامپ و پامپئو در واشنگتن

به گزارش گروه بین الملل بهترینهای وب به نقل از خبرگزاری تاس، دمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه اعلام نمود، این واقعیت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه را در کاخ سفید به حضور پذیرفته، نکته مهمی است ، هرچند هنوز نمی توان درباره تغییرات مثبتی در روابط دوجانبه صحبت کرد.

پسکوف امروز (چهارشنبه) در جمع بهترینهای وب در تفسیر ملاقات روز سه شنبه لاوروف با ترامپ در واشنگتن، گفت: بدون تردید این واقعیت نکته مهمی است که وزیر امور روسیه توسط رئیس جمهوری آمریکا به حضور پذیرفته شده، ولی این مسئله کاملاً متفاوت است که هنوز صحبت کردن از هر تحول مثبتی در روابط مسکو-واشنگتن بسیار زود هنگام است. البته برقراری چنین تماس هایی برای روابط دوجانبه بسیار با اهمیت هستند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور و مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در واشنگتن با سرگئی لاوروف ملاقات و مصاحبه کردند.

در انتها این نشست ها که در وزارت امور خارجه آمریکا و کاخ سفید برگزار گردید، طرف آمریکایی به مواردی اشاره نمود که در آن دو کشور فرصت هایی برای بهبود روابط دارند. در عین حال، مقامات واشنگتن اذعان کردند که در بسیاری از موضوعات، اختلاف نظرات و رقابت با مسکو همچنان باقی مانده است.

لاوروف نیز به نوبه خود در یک کنفرانس مطبوعاتی در انتها سفر خود به ایالات متحده یادآور شد که دونالد ترامپ از مزایای روابط خوب با روسیه مطلع است، ولی در ایالات متحده نیروهایی وجود دارند که با این دیدگاه موافق نبوده و از هر طریق ممکن سعی دارند تا در برقراری تماس ها بین دو کشور مانع تراشی نموده و روسیه را با استفاده از تحریم های بیشتر و بیشتر، در محاصره قرار دهند.

در نشست سران نرماندی گام های مثبتی برای حل مناقشه در اوکراین برداشته شد

سخنگوی کرملین همچنین یادآور شد که در نشست سران گروه نرماندی در پاریس، گام های مثبتی برای حل و فصل مناقشه در اوکراین برداشته شده، ولی صحبت در خصوص برندگان یا بازندگان در این نشست اشتباه است.

پسکوف شرح داد: صحبت کردن درباره اینکه در نشست پاریس چه کسی برنده شده و چه کسی بازنده، برخوردی نامناسب و اشتباه است.همه طرفین شرکت کننده یک هدف داشتند و آن از سرگیری فعالیت گروه نرماندی پس از یک وقفه طولانی و شروع مجدد کوشش های واقعی برای یافتن راه حلی برای مناقشه نظامی جنوب شرقی اوکراین است.

به گفته وی، در این زمینه هم در نشست پاریس اقدامات تعیین و گام های مهمی برداشته شده است، هرچند هنوز کارهای بیشتری باید انجام گردد.

لازم به یادآوری است، رهبران چهار کشور روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان در نشست خود در پاریس خواهان انجام اصلاحات اساسی در قانون اساسی اوکراین براساس فرمول اشتاین مایر و برقراری آتش بس کامل در منطقه دونباس تا انتها سال 2019 شده و تاکید کردند که توافقنامه مینسک همچنان اصلی ترین سند برای حل و فصل مناقشه داخلی در اوکراین خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دیدگاه کرملین درباره مذاکرات لاوروف با ترامپ و پامپئو در واشنگتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدگاه کرملین درباره مذاکرات لاوروف با ترامپ و پامپئو در واشنگتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید