رشد دوباره استخوان های آسیب دیده با یاری سلول های بنیادی اسکلت

به گزارش بهترینهای وب، پژوهشگران آمریکایی در آنالیز جدیدی نشان دادند که سلول های بنیادی اسکلت می توانند به رشد دوباره استخوان های آسیب دیده یاری نمایند.

رشد دوباره استخوان های آسیب دیده با یاری سلول های بنیادی اسکلت

به گزارش بهترینهای وب و به نقل از انگجت، دانشمندان اغلب، شکل های جدیدی از سلول های بنیادی را کشف می نمایند.

یک گروه پژوهشی به سرپرستی دانشگاه استنفورد(Staford university)، نوعی سلول بنیادی در اسکلت انسان کشف نموده اند که می تواند به ایجاد سلول های فراورینماینده استخوان و غضروف یاری کند.

این سلول ها را هم می توان از استخوان های موجود به دست آورد و هم می توان آنها را از سلول های خاصی در چربی فراوری کرد. این سلول ها به قدری قابل پیش بینی هستند که نیازی نیست پزشکان، نگران نتایج غیرمنتظره استفاده از آنها در درمان ها باشند.

دانشمندان در این آنالیز، ویژگی های بیان ژن موش آزمایشگاهی را با چندین نوع سلول انسانی موجود در استخوان انسان مقایسه کردند. این کار به آنها اجازه داد سلول هایی با پروتئین های مشابه را در سلول های انسانی پیدا نمایند.

به گفته پژوهشگران استنفورد، شاید یافته های این آنالیز بتوانند به درک طبیعت استخوان انسان یاری نمایند و نهایتا به کاربردهای پزشکی منجر شوند.

با استفاده از این سلول ها، دیگر نیازی نیست که نگران بیماری هایی مانند آرتروز باشیم زیرا در صورت لزوم، امکان ایجاد استخوان و غضروف وجود خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رشد دوباره استخوان های آسیب دیده با یاری سلول های بنیادی اسکلت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد دوباره استخوان های آسیب دیده با یاری سلول های بنیادی اسکلت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید