رضایی کوچی: وزیر راه تاکنون هیچ اقدام عملی در حوزه مسکن انجام نداده است

رئیس کمسیون عمران مجلس گفت: وزیر متوجه احتیاج کشور شده اما هنوز اقدام عملی در حوزه مسکن انجام نداده است.

رضایی کوچی: وزیر راه تاکنون هیچ اقدام عملی در حوزه مسکن انجام نداده است

به گزارش ، محمدرضا رضایی کوچی در مصاحبه با خبرنگار مهر، با اشاره به اظهارات رئیس مجلس مبنی بر لزوم امنیت بازار مسکن برای ورود نقدینگی، گفت: بخش مسکن بازار امنی است و در کشور در حال حاضر کمبود بیش از 4 میلیون واحد مسکونی وجود دارد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به رشد جمعیت باید علاوه بر این عدد سالانه یک میلیون واحد مسکونی فراوری گردد. متاسفانه با شرایط فعلی فراوری مسکن سالانه 500 تا 600 هزار واحد مسکونی به احتیاج فعلی که چهار میلیون واحد مسکونی است اضافه میگردد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بازار مسکن را بازاری امن و مطمئن برای سرمایه گذاری خواند و گفت: اگر دولت شرایط و بستر لازم را برای انتقال نقدینگی مردم به سمت بازار مسکن فراهم کند هم منافع اقتصادی مردم تامین و هم مسائل دولت حل میگردد.

وی گفت: پیش از این دولت فهم صحیحی از احتیاج کشور به مسکن نداشت و حتی وزیر پیشین اعلام می کرد که هیچ احتیاجی به مسکن در کشور وجود ندارد و بیش از 2 میلیون واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد.

رضایی کوچی گفت: اگر دولت هدف گذاری درستی انجام دهد و بسترهای لازم را فراهم کند، می تواند نقدینگی را به سمت بازار مسکن راهنمایی کند. آقای اسلامی وزیر جدید راه و شهر سازی در برنامه هایش برنامه ریزی در این خصوص ارائه داده که نشان داده فهمی از احتیاج کشور به مسکن دارد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: طی دو هفته گذشته قرار بود وزیر راه و شهرسازی در جلسه ویژه کمیسیون عمران برای آنالیز مسائل بازار مسکن و راهکارهای رونق این بازار حضور یابد اما طی دو هفته گذشته به دلیل عدم حضور وزیر این جلسه برگزار نشده است.

رضایی کوچی ادامه داد: طی هفته های آینده لایحه بودجه در دستور کار کمیسیون های مجلس قرار خواهد گرفت و پس از آن تعطیلات عید است بنابراین وزیر جدید فرصت زیادی برای تصمیم گیری و برنامه ریزی در این خصوص ندارد.

وی تاکید نمود: او متوجه احتیاج کشور شده اما هنوز اقدام عملی در حوزه مسکن انجام نداده است، انتظار داریم ایجاد رونق در بازار مسکن در اولویت کارهای وزیر راه و شهرسازی قرار داشته باشد.

رضایی کوچی گفت: اگر وزیر برای ساماندهی بازار مسکن ورود نکند کمیسیون عمران ورود خواهد نمود؛ به وزیر راه و شهرسازی ضرب الاجل دادیم تا قبل از آنالیز لایحه بودجه در مجلس در کمیسیون عمران حضور یابد و سیاست های خود را در بخش مسکن تشریح کند، تا امروز نیز وزیر زمان زیادی را از دست داده است.

منبع: مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رضایی کوچی: وزیر راه تاکنون هیچ اقدام عملی در حوزه مسکن انجام نداده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی کوچی: وزیر راه تاکنون هیچ اقدام عملی در حوزه مسکن انجام نداده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید