ریشه مناقشات تروریستی منطقه تجاوزات نظامی آمریکا است

به گزارش بهترینهای وب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز با خانم نوین وین تی کیم رئیس مجلس ویتنام دیدار و گفت وگو کرد.

ریشه مناقشات تروریستی منطقه تجاوزات نظامی آمریکا است

ملت ایران همواره با افتخار از ویتنام یاد می نمایند/ هوشی مین رهبری ساده زیست بود

لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه مبارزات ویتنام در گذشته همواره برای ملت ایران آشنا بوده است، گفت: ملت ایران همواره با افتخار از ویتنام یاد می نمایند و در بازدیدی که از مقبره هوشی مین داشتم محل زندگی ایشان نشان می داد که وی رهبری مردمی بوده است و اگر در آینده نزدیک اعضای مجلس ویتنام به ایران سفر کند و از ساختمان محل زندگی امام خمینی (ره) بازدید کند متوجه می شوند که ایشان نیز در ساختمانی بسیار ساده زندگی می نموده اند.

وی با اشاره به اینکه قرابت های رفتاری بین دو کشور سبب شده که علایق دو کشور و مجلس زیاد باشد، اضافه نمود: مجلس ایران علاقه مند است که روابط دو مجلس در سطوح مختلف گسترش یابد که در این راستا زمینه های مختلفی برای همکاری ها وجود دارد.

اعلام آمادگی برای افزایش روابط تجاری بین ایران و ویتنام

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه مجلس دو کشور می توانند یاری نمایند که هدف هایی که در دیدار روسای جمهور دو کشور در حوزه های مختلف برای گسترش همکاری ها تعریف شده تحقق یابد، ادامه داد: روابط تجاری بین ایران و ویتنام نسبتا خوب و مناسب است اما باید سطح آن افزایش یابد که در این باره همانگونه که در گذشته روی سطح روابط تجاری دو میلیارد دلاری تاکید شده باید با توجه به ظرفیت های مناسب موجود این حجم روابط تحقق یابد که با توجه به پتانسیل های مناسب دو کشور دست یافتنی است.در حوزه نفت و گاز می توانیم زمینه هایی را برای سرمایه گذاری ویتنام فراهم کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: ویتنام ظرفیت های خوبی دارد که می توان از این ظرفیت ها برای ارتقاء سطح روابط تجاری دو کشور استفاده کرد که کمیسیون مشترک دو کشور تفاهماتی در زمینه های مختلف داشته است.

وی با بیان اینکه ایران در زمینه داروسازی و تجهیزات پزشکی پیشرفت خوبی داشته که می تواند به ویتنام یاری کند، ادامه داد: ویتنام در زمینه کشاورزی گام خوبی برداشته که ایران می تواند از این پیشرفت ها استفاده کند.

علاقمندی تجار ایرانی برای گسترش روابط تجاری با ویتنام

لاریجانی بر علاقمندی تجار ایرانی برای گسترش روابط تجاری با ویتنام تاکید نمود و گفت: همکاری های توریستی و فرهنگی یکی از حوزه هایی است که گسترش آن مورد توجه مجلس شورای اسلامی است.

وی اضافه نمود: اخیرا روابط خوبی بین ایران و ویتنام برای توسعه توریست فراهم شده است.

ریشه مناقشات تروریستی منطقه تجاوزات نظامی آمریکا است

لاریجانی با بیان اینکه منطقه درگیر مناقشات تروریستی است، اضافه نمود: در عراق و سوریه و همچنین افغانستان در گذشته شاهد درگیری های تروریستی هستیم که یکی از ریشه های آن تجاوز نظامی آمریکا در منطقه است.

وی ادامه داد: این یک تجربه است که هرجا که آمریکا دخالت نظامی نموده جریان های تروریستی از آنجا فعالیت خود را شروع نموده است و عملا آمریکایی ها در ایجاد و گسترش تروریسم نقش دارند.

در سوریه با همکاری ایران، روسیه و ترکیه گام های خوبی برای مبارزه با تروریسم برداشته شد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در مبارزه با تروریسم مصمم بوده و به کشورهای اطراف که از ما درخواست یاری نموده اند یاری نموده است، ادامه داد: در سوریه با همکاری ایران، روسیه و ترکیه گام های خوبی برای مبارزه با تروریسم و استقرار امنیت برداشته شد.

غربی ها از آشفتگی در منطقه برای فروش سلاح خود استفاده می نمایند

وی با تأکید بر اینکه اقدامات اخیر آمریکا در بمباران سوریه نشان داد که موافق برقراری آرامش در سوریه نیستند، یادآور شد: غربی ها از آشفتگی در منطقه برای فروش سلاح خود استفاده می نمایند، اما ما مصمم هستیم شرایط منطقه را امن کنیم.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه مسائل سوریه باید به وسیله سیاسی انجام گردد نه نظامی، اضافه نمود: در موضوع یمن نیز تأکید نموده ایم که حل مسئله به وسیله گفت و گوی سیاسی است، البته متأسفانه بعضی کشورها به دنبال گزینه نظامی رفته اند که مسائلی به وجود آورده است.

سلاح شیمیایی، بیولوژیک و هسته ای در دکترین استراتژیک ایران وجود ندارد

وی با تأکید بر اینکه سلاح شیمیایی، بیولوژیک و هسته ای در دکترین استراتژیک ایران وجود ندارد و ایران استفاده از آن را محکوم می نماید، ادامه داد: در موضوع سوریه غربی ها بهانه سلاح شیمیایی را علم می کردند که صحیح نیست چرا که در این صورت باید فرصت می دادند هیئت سازمان ملل این موضوع را آنالیز کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران قربانی سلاح های شیمیایی در جنگ صدام علیه ایران است، توضیح داد: این حادثه در سوریه پشت صحنه ای برای ایجاد بهانه غربی ها دارد.

در ادامه این دیدار خانم نوین وین تی کیم آن با ارائه گزارشی درباره وضعیت مالی ویتنام، گفت: ثبات سیاسی و اجتماعی به جذب سرمایه گذاری و بهبود وضعیت زندگی مردم ویتنام یاری نموده است.

رئیس مجلس ویتنام اضافه نمود: ما شرایط ایران شامل مسائل تحریم مالی و بی ثباتی منطقه ای که کم و بیش روی ایران تأثیر دارد را درک نموده و آماده همکاری با ایران هستیم.

وی ادامه داد: ویتنام از امضاء برجام استقبال نموده و از این توافق نامه حمایت می نماید و امیدوارم مردم ایران بتوانند با این توافقنامه زندگی خود را توسعه دهند.

رئیس مجلس ویتنام بر توسعه روابط مجلسی دو کشور تأکید کرد و گفت: سطح همکاری های ایران به ویژه در زمینه تجاری و مالی باید گسترش یابد تا بتوان سطح مبادلات را افزایش داد و در این راستا باید محدودیت هایی همانند مسائل بانکی برطرف گردد.

وی همچنین خواهان تقویت همکاری با ایران در زمینه مخابرات و فناوری اطلاعات شد و اضافه نمود: گسترش این روابط برای توسعه و جهش مالی دو کشور لازم است.

رئیس مجلس ویتنام از حمله هوایی آمریکا به سوریه ابراز نگرانی کرد و اضافه نمود: با هر اقدام علیه مردم بی گناه این کشور مخالف هستیم و تمام کشورها باید بر اساس منشور سازمان ملل عمل نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ریشه مناقشات تروریستی منطقه تجاوزات نظامی آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریشه مناقشات تروریستی منطقه تجاوزات نظامی آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید