زمان حرکت قطارهای مسافری جنوب اعلام شد

با بازگشایی محور جنوب سیر قطارهای مسافری در جهت تهران-خرمشهر و بالعکس، تهران-اهواز و بالعکس و اهواز-مشهد و بالعکس از 14 اردبیهشت ماه امسال شروع می گردد.

زمان حرکت قطارهای مسافری جنوب اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، با بازگشایی محور جنوب که بر اثر جاری شدن سیل مسدود شده بود، از 14 اردیبهشت ماه تردد قطارهای مسافری در این جهت شروع می گردد و متقاضیان سفر در جهتهای یاد شده می توانند با مراجعه به آژانس های فروش بلیت و سامانه فروش اینترنتی، بلیت قطارهای مسافری مورد احتیاج خود را در این جهت تهیه نمایند.

پس از آن که محور ریلی جنوب به سه دلیل پس از وقوع سیل مسدود شده بود، این محور از 4 اردیبهشت ماه امسال بازگشایی شد تا امکان تردد قطارهای باری در این جهت فراهم گردد و با شروع فروش بلیت، سیر قطارهای مسافری نیز در این جهت از 14 اردیبهشت ماه از سر گرفته می گردد.

جاری شدن سیل، رانش زمین و آب شستگی زیر خطوط ریلی در چند نقطه از محور جنوب باعث مسدود شدن این جهت و به علت مسدود شدن محور جنوب در استان های لرستان و خوزستان تردد قطارها در این محور متوقف شده بود و این امر باعث انباشت واگن های باری در این جهت شد.

محور ریلی جنوب به دلیل بازسازی خط در محل ایستگاه نظامیه که در اثر آب شستگی شدید قسمت کوچکی از خط به وقوع پیوسته بود، آب شستگی شدید خط در ایستگاه بامدژ و نیز بازسازی اختیاری محور لرستان در حال حاضر مسدود بود که با برطرف مسائل مربوطه این محور بازگشایی شد.

در خصوص محور شمال نیز باید گفت که قطارها تا گرگان امکان سیر دارند. در این محور و حدفاصل ساری تا گرگان دو قطعه آسیب دیده بود که بازسازی و بازگشایی شد و یک قطعه نیز بین گرگان و اینچه برون در منطقه آق قلا از همان ابتدا با دستور ستاد مدیریت بحران استان در چند نقطه زیر خط رفت که به دلیل حجم زیاد آب عملیات بازسازی مقدور نبود و چند روزی است که با استقرار تجهیزات و ادوات لازم در منطقه عملیات بازسازی شروع شده و باکس های قبلی که قرار است به صورت جایگزین و به عنوان آب گذر دائمی مستقر شوند در حال پیاده سازی هستند و عملیات بازگشایی ظرف چند روز آینده تکمیل می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "زمان حرکت قطارهای مسافری جنوب اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان حرکت قطارهای مسافری جنوب اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید