سامانه مشاوره و پاسخگویی آنلاین برای مبتلایان به کرونا راه اندازی می گردد

به گزارش بهترینهای وب، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: این معاونت میخواهد سامانه مشاوره و پاسخگویی به صورت آنلاین برای مبتلایان به کرونا و سایر افراد را از نظر جسمی و روانی راه اندازی کند.

سامانه مشاوره و پاسخگویی آنلاین برای مبتلایان به کرونا راه اندازی می گردد

معصومه حیدریان در تبادل نظر با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری بهترینهای وب در پاسخ به این پرسش که با توجه به موج دوم شیوع کرونا آیا مبارزه علیه کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه تداوم داشته و برنامه تازه ای در راستای مبارزه با این ویروس دارید؟ اظهار کرد: مبارزه با ویروس کرونا به طور مستمر در حوزه معاونت علوم پزشکی دانشگاه ادامه دارد و مقطعی نیست.

فراوری 4 محصول علیه کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

هیچ سلاحی به اندازه ماسک و فاصله گذاری در برابر کرونا کارایی ندارد

تداوم همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با معاونت غذا و داروی علوم پزشکی یاسوج

وی اضافه کرد: به عنوان یک طرح جدید این معاونت میخواهد با همکاری اعضای هیئت علمی گروه های مختلف آموزشی، سامانه مشاوره و پاسخگویی به صورت آنلاین برای مبتلایان به کرونا و سایر افراد را هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی راه اندازی کند.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه درباره دستاوردهای حوزه علوم پزشکی دانشگاه متبوع خود در حوزه کرونا در واحدهای مختلف استانی از ابتدای شیوع بیماری تا به امروز مطرح نمود: همکاری با دانشکده علوم پزشکی، همکاری با معاونت پرستاری دانشکده علوم پزشکی کرمانشاه به صورت شیفت های داوطلبانه اعضای هیئت علمی گروه پرستاری، پایش مستمر تمام کارکنان و مراجعه کنندگان از نظر علائم کووید-19 و ارجاع افراد مشکوک و داوطلبان به مراکز درمانی از مهم ترین اقدامات این معاونت است.

حیدریان در پاسخ به این پرسش که با توجه به برگزاری ترم تابستان و ترم تحصیلی مهر، حوزه علوم پزشکی چه برنامه ای برای حوزه سلامت دانشگاهیان دارد؟ اعلام کرد: در ارتباط با حوزه سلامت دانشجویان در برگزاری کلاس های عملی و واحدهای کارآموزی بالینی با در اختیارقراردادن وسایل حفاظت فردی به تعداد روزهای کارآموزی و ضدعفونی منظم محیط کلاس و کارگاه اقدامات لازم انجام شده است.

قرارداد با یک کارگاه فراوری وسایل حفاظتی مدت دار قابل شست وشو

وی ادامه داد: به منظور کاهش هزینه های تهیه وسایل حفاظتی یک بار مصرف با یک کارگاه فراوری وسایل حفاظتی مدت دار قابل شست وشو قرارداد بسته شده است. علاوه بر این همه روزه پایش مستمر دانشجویان از نظر علائم کووید-19 و ارجاع دانشجویان مشکوک برای تست های پیشرفته تر در مراکز درمانی انجام می گردد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه شرح داد: با توجه به درپیش بودن فصل شیوع آنفلوآنزا و سردشدن تدریجی هوا، این احتمال وجود دارد که استان کرمانشاه در فصل پاییز مجدداً وارد محدوده قرمز از نظر شیوع اپیدمی گردد؛ بنابراین این معاونت پیشنهاد می نماید به وسیله رسانه های جمعی، تزریق واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر و گروه های مستعد به نحو مطلوب تبلیغ گردد.

4103/4062/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "سامانه مشاوره و پاسخگویی آنلاین برای مبتلایان به کرونا راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه مشاوره و پاسخگویی آنلاین برای مبتلایان به کرونا راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید