سرمان سوت کشید: رادو، ذخیره 3،5 میلیاردی

به گزارش بهترینهای وب، قرارداد رادوشویچ با پرسپولیس به ازای هر فصل حدود 270 هزار دلار است. یعنی با تبدیل دلار به تومان، پرسپولیس برای یک دروازه بان ذخیره 5،3 میلیارد می پردازد و از او فقط در چند بازی استفاده می نماید.

سرمان سوت کشید: رادو، ذخیره 3،5 میلیاردی

مبلغ عجیب قرارداد رادوشویچ

امیر اسدی ، باورش سخت است اما پرسپولیس برای دروازه بانی که یک فصل روی نیمکت می نشیند، 270 هزار دلار هزینه می نماید. این اتفاق تلخی است که در باشگاه پرسپولیس رخ می دهد، آن هم در شرایطی که مدیران این تیم می توانند با یک دهم این مبلغ، دروازه بانی لیگ فزونی جذب نمایند، او را کنار علیرضا بیرانوند قرار بدهند و در مواقع لزوم از وجودش استفاده نمایند.

بوژیدار رادوشویچ ابتدای لیگ شانزدهم پیراهن پرسپولیس را پوشید و برای بازی در این تیم به تهران سفر کرد. او در آن فصل 6 بار در ترکیب پرسپولیس نهاده شد و 540 دقیقه در زمین حضور داشت. برای لیگ هفدهم اما باز هم نام رادوشویچ را در فهرست پرسپولیس دیدیم. این بار او فقط 3 بار در ترکیب نهاده شد و 270 دقیقه برای پرسپولیس بازی کرد.

-

برای لیگ هجدهم و با توجه به محرومیت پرسپولیس از جابجایی، رادوشویچ هم در تیم ماند تا شاید برانکو در مواقع لزوم که البته زیاد پیش نیامده از وجود او درون دروازه استفاده کند. رادو این فصل 4 بار در ترکیب ثابت پرسپولیس نهاده شده و 360 دقیقه در زمین حضور داشته. از آخرین حضور او درون دروازه پرسپولیس مدت زمان بسیاری می گذرد. هفته نهم و در روز پیروزی 2 بر یک پرسپولیس مقابل پیکان، رادوشویچ در ترکیب اصلی نهاده شد. یعنی حدود 4 ماه قبل که پرسپولیس آن بازی را با نتیجه 2 بر یک برد.

پرسپولیسی ها بوژیدار رادوشویچ را به عنوان یک بازیکن متعصب می شناسند. دروازه بانی که خوب بلد است روی نیمکت چه کارهایی انجام بدهد تا محبوب دل طرفداران گردد. وقتی او انتهای فصل قبل و در روزهای محرومیت پرسپولیس از جابجایی، قرارداد خود را تمدید کرد همه از تعصب بالایش صحبت کردند و در تمجید از او چه متن هایی که ننوشتند. دروازه بانی که اگر از پرسپولیس جدا گردد، باید با رقم قرارداد فعلی اش نیز برای همواره خداحافظی کند.

-

رادوشویچ برای این تعصبی که معنی خاصی هم ندارد، بالغ بر 3 میلیارد هزینه روی دست باشگاه پرسپولیس می گذارد. با توجه به نرخ دلار که حداقل 13 هزار تومان است، قرارداد رادو با پرسپولیس، حدود 3 میلیارد و 510 میلیون تومان می گردد. با توجه به اینکه هیچ باشگاهی، حتی پرسپولیس و استقلال نمی توانند ارز دولتی دریافت نمایند، ایرج عرب و همکارانش باید این پول را تا دلار آخر به دروازه بان ذخیره خود بپردازند.

بوژیدار رادوشویچ این مبالغ را می گیرد و البته لقب متعصب هم همواره کنار نامش است. دروازه بانی که شاید اگر در پرسپولیس نباشد هم هیچ اتفاق عجیبی رخ نمی دهد اما تعیین نیست چرا مدیران باشگاه با این رقم، قرارداد او را تمدید نموده اند. رقمی که در فوتبال ایران، حتی به دروازه بان های ملی پوشی همچون محمدرشید مظاهری و حسین حسینی هم پرداخت نمی گردد.

شاید بخشی از اشتباه های مدیریتی در پرسپولیس، همین قراردادها و مبالغ شان باشد. قراردادهایی که مبنای منطقی و فنی برای امضای آنها وجود ندارد و کسی هم نمی داند هزینه اش از کجا تأمین می گردد. اگر در آخر اتفاقی که حالا برای نیلسون اتفاق افتاده و او برای دریافت طلب 250 هزار دلاری اش شکایت نموده، تکرار شد چندان تعجب نکنید.

-

رادوشویچ هم یکی مثل نیلسون است. قراردادی بسته و تا جایی امکان داشته باشد پولش را می گیرد. باشگاه هم موظف به پرداخت مطالبات اوست، در غیر اینصورت رادو و هر بازیکن خارجی دیگری چند سال بعد از پرسپولیس شکایت می نماید و پولش را با جریمه می گیرد. از این دست اتفاق ها بارها در پرسپولیس دیده ایم اما انگار نه عزمی برای مقابله با آن ها وجود دارد و نه گوش شنوایی برای شنیدن انتقادها.

برای فصل بعد اما پرسپولیس می تواند رادوشویچ را کنار بگذارد، از شر هزینه سرسام آور قرارداد او رها گردد و دروازه بانی جذب کند که نه بار اقتصادی داشته باشد و نه ادعای پوشیدن پیراهن شماره یک. درست مانند رادوشویچ، فقط با این تفاوت که قیمتش پایین تر باشد و کارایی اش بیشتر. از این نوع دروازه بان ها در بازار جابجایی به وفور وجود دارد.

11-یک

منبع: ایران ورزشی

به "سرمان سوت کشید: رادو، ذخیره 3،5 میلیاردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمان سوت کشید: رادو، ذخیره 3،5 میلیاردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید