سن اعزام به سربازی افزایش یافت؟

به گزارش بهترینهای وب، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه از ستاد کل نیرو های مسلح درخواست به تعویق افتادن مهلت سربازی مشمولان را داریم، گفت: اگر سن اعزام به سربازی، با دو سال تعویق 20 سال گردد یقیناً فشار کنکور نیز بر دانش آموزان کاهش می یابد.

سن اعزام به سربازی افزایش یافت؟

به گزارش گروه اجتماعی بهترینهای وب، سید سعید عاملی در نشست کنکور، چالش ها و راه چاره ها با تأکید بر اینکه کار غیرعلمی و غیرتخصصی در کنکور نخواهیم داشت، گفت: رویکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که به ذینفعان کنکور توجه کنیم. من در 4 کشور خارجی تحصیل نموده و با نظام پذیرش بعضی از کشور ها آشنا هستم، برای کنکور راهکار وجود دارد و نباید از آن غول بی شاخ و دمی درست کنیم.

وی در ادامه توضیح داد: نباید فشار بر روی دانش آموزان را فشرده کنیم، دانش آموز زمانی که 18 ساله می گردد به او می گویند یا کنکور یا سربازی؛ که این باعث می گردد بعضی از این دانش آموزان در رشته هایی که علاقه ندارند در دانشگاه ها پذیرش شوند تا به سربازی نروند. می توانیم صحبت کنیم دوره سربازی را عقب بیندازیم تا در این دو سال اضطراب از روی دانشجو برداشته گردد.

عاملی تأکید کرد: شورای انقلاب اسلامی با انقلاب به دنیا آمد و دو وظیفه مهم دارد یک وظیفه آن سیاست گذاری برای علم و فناوری و وظیفه دیگر فعالیت در حوزه فرهنگی بوده است که باید به این نظام اعتماد لازم گردد و درحالی که اکنون 32 شورای عالی دیگر دستگاهی و بخشی وجود دارد، این شورا ها نباید در این مسائل ورود پیدا نمایند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه مدل جدید کنکور بهتر است تدریجی اجرا گردد، گفت: فعلاً در حال مطالعه بحث کنکور هستیم و به نظرم بهتر است مدلی را طراحی کنیم که بتوانیم اجرای آن را تدریجی انجام بدهیم، ولی باید یک مدلی داشته باشیم تا راستا ما را تعیین کند. ما کار عجله ای و غیرتخصصی بدون در نظر دریافت نظرات دانشگاه ها نخواهیم داشت و نباید همه دانشگاه ها را با یک رویکرد جلو ببریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سن اعزام به سربازی افزایش یافت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سن اعزام به سربازی افزایش یافت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید