سهرابی در واکنش به ناکامی دوچرخه سواری: نرفتن به مسابقات بزرگترین ضربه را به تیم ملی زد

به گزارش بهترینهای وب، رکابزن ملی پوش ایران پس از ناکامی تیم ملی در قهرمانی آسیا معتقد است نبود باشگاه ها و نرفتن به مسابقه بزرگترین ضربه را به تیم ملی زده و اگر به مسابقات بیشتری اعزام نشویم شرایط بدتر از این هم خواهد شد.

سهرابی در واکنش به ناکامی دوچرخه سواری: نرفتن به مسابقات بزرگترین ضربه را به تیم ملی زد

مهدی سهرابی در مصاحبه با بهترینهای وب درباره ناکامی تیم ملی دوچرخه سواری ایران در مسابقات پیست قهرمانی آسیا اعلام کرد: ملی پوشان واقعا زحمت کشیدند و آماده بودند من با تمام آنها صحبت کردم و به نظرم با این حداقل امکانات عالی کار کردند. فدراسیون هم تا جایی که توانست کوشش کرد و فکر نمی کنم بیشتر از این از دستش بر می امد. اما بزرگترین ضربه را تیم ملی از نبود باشگاه ها خورد. اگر قبلا باشگاه ها هم نبودند اما در توان فدراسیون بود که ما در تمام مسابقات شرکت کنیم. زمان آقای انصاری و آشتیانی ما در تمام کاپ های جهانی و آسیایی و قهرمانی جهان شرکت می کردیم. چهار پنج تور داخلی هم برگزار می شد و همین باعث می شد رکابزنان آماده باشند. در چند سال اخیر هم باشگاه ها حضور زیادی در مسابقات داشتند اما تمام آن ها در حال حاضر نابود شده اند. اکنون هم اگر بزرگترین مربی جهان را بیاوریم این شرایط درست نمی شود چون مربی می خواهد برنامه هایش اجرایی شود و اگر این اتفاق رخ ندهد، حضورش چه فایده ای دارد.

سهرابی با اشاره به درپیش بودن مسابقات جاده قهرمانی آسیا تاکید نمود: چند ماه دیگر مسابقات شروع می شود و ما از تیم ملی انتظار چه نتیجه داریم وقتی نه مسابقه ای رفته و نه برنامه ای بوده است. البته این به کم کاری فدراسیون بر نمی شود بلکه وقتی باشگاه ها نابود شدند ضررش به تیم ملی و فدراسیون می رسد.

او در پاسخ به این پرسش که وقتی باشگاهی وجود ندارد، فکر نمی کند این وظیفه فدراسیون باشد که حداقل رکابزنان را به کاپ های جهانی و دیگر مسابقات بین المللی اعزام کند، توضیح داد: بله درست است. اما بحث این است اگر وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با توجه به نوسانات ارز بودجه فدراسیون را چند برابر ننمایند و رکابزنان به همین شکل مسابقه نروند، بیشتر از این ضربه خواهیم خورد. همین طور که در هر مسابقه داریم می بینیم اگر به مسابقات بیشتری اعزام نشویم رفته رفته بهتر که نمی شویم هیچ بدتر هم خواهیم شد.

رکابزن مدال آور ایران با اشاره به وضعیت تجهیزات نیز گفت: ما یک مقدار تجهیزات از گذشته داریم و فدراسیون برای بازی های آسیایی توانست مقدار دیگر تهیه کند اما همین قهرمانی جاده آسیا که بخواهیم برویم فدراسیون ایران شش طبقه ندارد که ما برای تایم تریل روی دوچرخه ها بیندازیم . این در حالی است که کشورهای دیگر این چنین مسائل و دغدغه هایی ندارند.

او ادامه داد: برای قهرمانی پیست آسیا هم ما تیم یکدلی بودیم و دست به دست هم داده بودیم که نتیجه بگیریم. من هم که از قهرمانی آسیا انصراف دادم به این دلیل بود که تیم بدون حاشیه و با آرامش راهی مسابقات شود. بچه ها اگر تجربه داشتند و پیش از قهرمانی آسیا در چند مسابقه بین المللی شرکت نموده بودند، الان آن نتایج چهارمی مدال بود. از طرف دیگر در بعضی مسابقات باند بازی هایی هم می شود، رکابزنان شرق آسیا که اکثرا در کاپ های جهانی هستند چون همدیگر را می شناسند به گونه ای در مسابقه با هم همکاری می نمایند که خودشان مدال ها را بگیرند اما چون رکابزنان ما در مسابقات مختلف شرکت نمی نمایند و آنها را نمی شناسند تنها می مانند. واقعا مسابقه نرفتن همه جا ضربه می زند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سهرابی در واکنش به ناکامی دوچرخه سواری: نرفتن به مسابقات بزرگترین ضربه را به تیم ملی زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهرابی در واکنش به ناکامی دوچرخه سواری: نرفتن به مسابقات بزرگترین ضربه را به تیم ملی زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید