صدور مدرک جایگزین گذرنامه برای اتباع افغان برای اربعین از امروز

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا گفت: سال جاری هم این امکان فراهم شده که اتباع مجاز افغانستانی ساکن در ایران با صدور مدرک جایگزین در حکم گذرنامه، راهی کشور عراق شده و به کنگره عظیم و معنوی اربعین حسینی (ع) بپیوندند.

صدور مدرک جایگزین گذرنامه برای اتباع افغان برای اربعین از امروز

به گزارش خبرنگاران، سرهنگ سیدمحمدرضا طبایی گفت: در سال های اخیر و همزمان با شروع راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی (ع)، با توافق مسئولان وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، این امکان فراهم شده که اتباع مجاز افغانستانی ساکن در جمهوری اسلامی ایران با صدور مدرک جایگزین در حکم گذرنامه، راهی کشور عراق شوند و توفیق زیارت عتبات عالیات را داشته باشند.

وی اضافه کرد: امسال نیز مطابق هماهنگی های انجام شده با مسئولان وزارت کشور عراق و طی جلسات و هماهنگی با دفاتر کفالت اتباع خارجی در تهران، این امکان برای اتباع افغانستانی مجاز ساکن در جمهوری اسلامی ایران فراهم شده است.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا ادامه داد: موضوع مذکور در تفاهم نامه وزرای کشور عراق و ایران در امسال لحاظ شده است.

براساس گزارش سایت پلیس، طبایی اظهار کرد: اتباع مجاز افغانستانی ساکن در جمهوری اسلامی ایران می توانند از امروز (شنبه؛ 30 شهریور ماه) برای ثبت نام و دریافت مدرک جایگزین گذرنامه، به دفتر کفالت اتباع خارجی محل سکونت خود در تهران و سایر استان ها مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صدور مدرک جایگزین گذرنامه برای اتباع افغان برای اربعین از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مدرک جایگزین گذرنامه برای اتباع افغان برای اربعین از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید