ضرورت ایجاد کشیک های نوروزی مقابله با زمین خواری

رییس کل دادگستری استان یزد با تاکید بر لزوم ایجاد کشیک های نوروزی برای مقابله با زمین خواری در این ایام، گفت: طبق مصوبه شورای حفظ حقوق بیت المال استان یزد تمام اراضی بدون معارض دولتی باید ظرف شش ماهه ابتدایی سال آینده سنددار شوند.

ضرورت ایجاد کشیک های نوروزی مقابله با زمین خواری

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا حبیبی در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان یزد اظهار کرد: بعضی افراد سودجو و فرصت طلب در پی مطامع خود و سوء استفاده از تعطیلات نوروزی هستند که باید با ایجاد کشیک های نوروزی فرصت هرگونه تعدی و تجاوزی را از اینگونه افراد گرفت.

وی توضیح داد: باید به گونه ای برنامه ریزی و عمل کرد که اصلاً زمین خواری و تعدی به اموال بیت المال از ابتدا شکل نگیرد، چرا که وقتی با حکم دادگاه، خلع ید و قلع و قمع صورت می گیرد به هر حال اموال و ابنیه و درختانی از بین می رود که آن هم اگر چه سرمایه خصوصی است اما به هر حال از پول و وقت و هزینه کشور و همین مردم خرج شده است.

حبیبی، اصل تقدم پیشگیری از درمان و برخورد را یادآور شد و اظهار کرد: اگر بر اساس یک تسامح و تساهل ملکی مورد تجاوز و تعدی نهاده شد، بازپس گیری آن منوط به صرف وقت و هزینه بسیار است در حالیکه با یک اقدام پیشگیرانه می توان از بسیاری از اینگونه مسائل جلوگیری کرد.

رییس کل دادگستری استان به اهمیت مسئله کاداستر اشاره و اعلام کرد: با ثبت موقعیت دقیق اراضی در کاداستر از بسیاری از مسائل حاشیه ای در مورد اراضی کاسته خواهد شد که از این رو انتظار است ادارات متولی امور اراضی، تمام کوشش خود را در جهت تامین اعتبار و کسب بودجه اجرای کاداستر به خرج دهند.

وی تاکید نمود: بارها به مسئله سنددار شدن اراضی دولتی در جلسات متعدد تاکید شده است، لذا با مصوبه امروز شورای حفظ حقوق بیت المال تمام اراضی بدون معارض دولتی باید ظرف شش ماه ابتدایی سال 98 سنددار شوند و هرگونه تغییر در محدوده شهرها و تغییر متولیان اراضی نیز باید در این فرصت نسبت به تحویل و رد و بدل کردن اسناد و مدارک مبادرت ورزند.

حبیبی اظهار داشت: جلسات شورای حفظ حقوق بیت المال در سال آینده بیشتر و منسجم تر برگزار خواهد شد تا تمام دستور جلسات با فراغ بال بیشتر رسیدگی شود و پیگیری مصوبات نیز با جدیت بیشتر دنبال شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ضرورت ایجاد کشیک های نوروزی مقابله با زمین خواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت ایجاد کشیک های نوروزی مقابله با زمین خواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید