طرح ایرانی نامزد دریافت جایزهاجلاس سران جامعه اطلاعاتی

تهران- خبرنگاران- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای شرکت در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی و دیدار با روسای سازمان های بزرگ بین المللی، راهی ژنو و وین شد؛ طرح شبکه علمی ایران (شعا) نامزد دریافت جایزه از این اجلاس است.

طرح ایرانی نامزد دریافت جایزهاجلاس سران جامعه اطلاعاتی

به گزارش خبرنگاران از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی صبح امروز، سه شنبه در رأس هیئتی به منظور شرکت و سخنرانی در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی راهی ژنو شد.

اجلاس سران جامعه اطلاعاتی به مدت پنج روز با حضور بیش از سه هزار نفر از 150 کشور برگزار می گردد که طرح شبکه علمی ایران (شعا) نامزد دریافت جایزه از این اجلاس است.

این اجلاس هرساله باهدف گفت وگو و گفتگو بین المللی با یاری اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) در سطح وزیران و معاونان کشورهای مختلف برگزار می گردد. موضوع اصلی اجلاس سال جاری، نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار است.

در این اجلاس دو پنل تحت عناوین آینده مشاغل در اقتصادهای مبتنی بر فاوا (توسط وزارت ارتباطات) و علم، نوآوری و آینده دانشگاه (توسط دانشگاه علم و صنعت ایران) مربوط به ایران است که با آینده نگری توسعه فناوری ارتباطات برای دانشگاه ها و مشاغل برگزار می گردد.

وزیر ارتباطات علاوه بر سخنرانی در این اجلاس، در حاشیه با وزیر ارتباطات بلغارستان و معاون وزیر ارتباطات گرجستان و همچنین دبیرکل ITU و رئیس سازمان جهانی مالکیت فکری دیدار خواهد نمود.

فردا نیز آذری جهرمی راهی وین خواهد شد تا در این سفر یک روزه با مدیر دفتر امور فضایی ملل متحد در وین دیدار کند.

امضای سند همکاری میان وزارت ارتباطات و سازمان یونیدو (سازمان توسعه صنعتی ملل متحد) از دیگر برنامه های این سفر است. طبق این تفاهم نامه، یونیدو به عنوان شریک وزارت ارتباطات ایران در حمایت از فعالیت های استارتاپی و انواع خدماتی برای ایجاد شغل در حوزه ICT همکاری می نماید.

ایران همکاری چهارجانبه ای با روسیه، آذربایجان، ترکیه و ایران در حوزه رونق فعالیت های استارتاپی در منطقه دارد و طبق آن یونیدو به عنوان مشاور ایران به این حوزه وارد شد.

علمی**9207** 1055

منبع: ایرنا

به "طرح ایرانی نامزد دریافت جایزهاجلاس سران جامعه اطلاعاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ایرانی نامزد دریافت جایزهاجلاس سران جامعه اطلاعاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید