علی نژاد: پول نداریم مربی بیاوریم، در کمیته المپیک کار دیگری انجام می دهم

به گزارش بهترینهای وب، رئیس فدراسیون ووشوی ایران گفت: به دلیل شرایط اقتصادی پیش آمده در کشور بعد از 13 سال مربی چینی ووشو برای بانوان نداریم و در خصوص کمیته هم باید بگویم که کار من در فدراسیون و کمیته ملی المپیک کاملا متفاوت است.

علی نژاد: پول نداریم مربی بیاوریم، در کمیته المپیک کار دیگری انجام می دهم

مهدی علی نژاد در گفت وگو با بهترینهای وب، درباره ووشوکاران دعوت شده به تیم ملی بزرگسالان به وسیله رقابت های انتخابی و سطح این مسابقات، شرح داد: ما سال جاری تعیین تقوی و حمیدرضا قلی پور را که دو قهرمان ما هستند، در اختیار نداشتیم. با این حال نفرات جوانی که برای مسابقات انتخابی آمده بودند سطح خوبی داشتند و فکر می کنم رقابت های نزدیک را شاهد بودیم. از مربیان تیم ملی هم پیگیر این موضوع بوم که آن ها نیز از سطح نفرات شرکت کننده اعلام رضایت کردند و به این ترتیب سال جاری شرایط خوبی خواهیم داشت.

او در خصوص شرایط و امکانات اردوهای تیم ملی ووشو نسبت به سال های گذشته، اظهارکرد: از نظر امکانات و محل برگزاری اردوها مانند سال های گذشته هستیم، اما به دلیل شرایط اقتصادی کشور در بحث اعزام ها و گاها مسابقات تدارکاتی خارجی شرایط سخت تر شده است. در طول 13 سال مدیریت بنده در ووشو نیز برای نخستین سال است که ما در بخش بانوان مربی چینی نداریم و این موضوع نیز به شرایط اقتصادی باز می گردد.

رئیس فدراسیون در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون ایران به اندازه کافی برای جذب مربی چینی پیگیری کرد؟ گفت: ما پیگیری های لازم را انجام دادیم، اما وقتی دیدیم شرایط به گونه ای است که نمی توان هزینه ها را تامین کرد و شرایط رو به دشوارتر شدن است، تصمیم گرفتیم دست نگه داریم.

او در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی ووشوی ایران می تواند عنوان قهرمانی خود در روسیه را در رقابت های قهرمانی دنیا چین (شانگهای) نیز تکرار کند؟ گفت: به هر حال مسابقات در کشور شانگهای است و چینی ها برای پس دریافت عنوان قهرمانی از ایران پا به میدان این مسابقات می گذارند. شرایط اقتصادی ما نیز قابل قیاس با سال های گذشته نیست و باید سطح انتظارات با توجه به شرایط موجود باشد. با این حال همه کوشش خود را خواهیم کرد تا بهترین نتیجه را کسب کنیم.

علی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون ووشو برای اعزام های اصلی خود با مشکل اقتصادی رو به رو نیست؟ شرح داد: ما دو اعزام مهم را در این فصل پیش رو داریم، اولین اعزام مسابقات رده های سنی (نونهالان، نوجوانان و جوانان) آسیا که 24 مرداد ماه خواهد بود و دومین اعزام ما هم مسابقات دنیای شانگهای است که اواخر مهر ماه برگزار می گردد. کارهای اعزام ملی پوشان به مسابقات آسیا اجرا شده و مسئله ای نداریم و ان شاءالله برای مسابقات شانگهای نیز اقدامات لازم را انجام می دهیم تا مسئله ای پیش نیاید.

رئیس فدراسیون ووشوی ایران در خصوص نیازهای اساسی ووشوی ایران برای ادامه روند پیروز خود در این سال های سخت، گفت: لازم نیست که به سال های خیلی قبل تر اشاره کنیم، هزینه ما نسبت به همین سال گذشته سه برابر شده است، این اتفاق باعث می گردد ما تنها یک سوم کارهایی که می توانستیم سال های گذشته انجام دهیم را سال جاری نیز تکرار کنیم. بودجه ما نیز نسبت به سال های قبل افزایشی نداشته و بهتر بود که به این موضوع توجه گردد، اما با توجه به شرایط سخت اقتصادی که کل کشور با آن روبرو است، من فکر نمی کنم این موضوع امکان پذیر باشد.

علی نژاد همچنین در پاسخ به این سوال که آیا ارتباط نزدیک او با صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران در سفرهای خارجی، سودی هم برای ووشو داشته است یا خیر؟ شرح داد: موضوع کمیته ملی المپیک با ووشو برای بنده دو موضوع جدا هستند. من آنجا مسئولیت روابط امور بین الملل کمیته را بر عهده دارم و اصلا این دو مقوله به یکدیگر ارتباطی ندارند و از ابتدا هم این تصمیم را نداشته ام، چون قرار است کار دیگری را در کمیته انجام دهم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "علی نژاد: پول نداریم مربی بیاوریم، در کمیته المپیک کار دیگری انجام می دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: پول نداریم مربی بیاوریم، در کمیته المپیک کار دیگری انجام می دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید