فرانسه باز هم شنبه ناآرام بود

تهران - خبرنگاران - فرودگاه شارل دوگل پاریس و چند شهر دیگر فرانسه روز شنبه صحنه اعتراض معترضان ضد دولتی این کشور در بیست و پنجمین هفته ناآرامی ها بود.

فرانسه باز هم شنبه ناآرام بود

به گزارش عصرشنبه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس ، جمعیت معترضان جلیقه زرد در پاریس در روز شنبه برخلاف جمعیت هزاران نفری تجمع کنندگان در تظاهرات روز کارگر در روز چهارشنبه، کم تعداد ظاهر شد.

همچنین سطح تدابیر امنیتی برای تظاهرات روز جاری در مقایسه با اعتراض های روز کارگر که به خشونت گرائید، شدت کمتری داشت.

هیچ گزارشی از خشونت و درگیری در تظاهرات روز شنبه مخابره نشده است. تجمعاتی نیز در روز شنبه در دیگر شهرهای فرانسه از جمله نیس، مارسی و لیون برگزار گردید.

در همین حال، خبرگزاری فرانسه گزارش داد که ماموران تحقیق فرانسوی در حال آنالیز چند ویدئویی هستند که خشونت پلیس در جریان تظاهرات روز کارگر در پاریس را نمایش می دهد.

مقام های پلیس پاریس از نهاد مسئول رسیدگی به سوء رفتار پلیس (IGPN) خواسته اند اتفاقات آن روز را مورد آنالیز قرار دهد.

تظاهرات روز کارگر در فرانسه در فضایی از قبل متشنج با توجه به اعتراض های هفتگی جلیقه زردها ظرف شش ماه گذشته، برگزار گردید.

جنبش جلیقه زردهای فرانسه که رهبر مشخصی ندارد، اواسط ماه نوامبر سال گذشته در مخالفت با سیاست های امانوئل مکرون رئیس جمهوری این کشور که هوادار ثروتمندان تلقی می گردد، شکل گرفت.

مکرون ماه گذشته در واکنش به این اعتراض ها، از تمهیداتی همچون کاهش مالیات ها و طرح تعطیلی مدرسه نخبگان فرانسه برای کارمندان ارشد دولتی اطلاع داد.

فعالان حامی جلیقه زردها، پلیس را به سرکوب شدید تجمعات و اعتراض ها با شلیک گلوله های پلاستیکی که منجر به زخمی شدن دهها نفر شده است، متهم نموده اند.

شبد*اروپام**9109**1010

منبع: ایرنا

به "فرانسه باز هم شنبه ناآرام بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه باز هم شنبه ناآرام بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید