فروشگاه های زنجیره ای متخلف در ورامین پلمب می شوند

به گزارش بهترینهای وب، ابوطالب شیرکوند بعد از ظهر سه شنبه در نشست هماهنگی به منظور سامان دهی فروشگاه های زنجیره ای شهرستان ورامین گفت: فروشگاه های زنجیره ای در شهرهای زیر 500 هزار نفر جمعیت باید در سطح 750 متر و دارای پارکینگ باشند که هیچ یک از فروشگاه های ورامین این ویژگی را ندارند.

فروشگاه های زنجیره ای متخلف در ورامین پلمب می شوند

وی با تأکید بر اهمیت وجود پارکینگ از نظر ترافیکی برای فروشگاه ها، گفت: فروشگاه های زنجیره ای طبق قانون موظف به ایجاد پارکینگ مناسب و رعایت ساعت فعالیت در شب هستند و در این زمینه اخطار پلمب از سوی اماکن به اکثر فروشگاه ها اعلام شده است.

نماینده استان تهران در اتاق اصناف ایران با بیان این که اتاق اصناف قصد برخورد قهری ندارد، اضافه نمود: اتاق اصناف می توانست براساس اخطارهای مکرر اداره اماکن نسبت به پلمب فروشگاه های زنجیره ای اقدام کند اما با تشکیل این نشست، به دنبال حل مسائل با تعامل و مصاحبه است.

وی با بیان این که طبق قانون، تأسیس فروشگاه زنجیره ای باید با موافقت هیئت رئیسه اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت باشد، اضافه نمود: نظارت بر فروشگاه های زنجیره ای بر عهده اتاق اصناف است و فروشگاه ها موظف به ارسال مجوزهای خود به این اتاق هستند.

شیرکوند با اشاره به اینکه ساعت فعالیت فروشگاه ها نیز براساس قانون و توسط این اتاق مشخص می گردد، اضافه نمود: فروشگاه ها باید 9 شب تعطیل باشند و این در حالی است که برخی فروشگاه ها تا 11 شب نیز فعالیت دارند.

وی ضمن اشاره به این که با احداث هر فروشگاه، 100 مغازه دار خرد از رده خارج می شوند، اضافه نمود: ورامین از فروشگاه های زنجیره ای اشباع شده و در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان مقرر شده که دیگر مجوزی برای احداث فروشگاه زنجیره ای در این شهرستان صادر نگردد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین به بروز برخی تخلفات آشکار در فروشگاه های زنجیره ای اشاره نمود و گفت: در گشت های مشترک با ادارات صمت، اماکن، بهداشت و دامپزشکی تخلفات محرزی به ویژه در بحث اختلاف قیمت درج شده روی کالا و قیمت فاکتور و هم چنین عدم محاسبه تخفیفات مشاهده شد که تذکرات جدی به فروشگاه ها داده شد.

وی اضافه نمود: بیشترین اعتراضات به اتاق اصناف مربوط به فروشگاه های زنجیره ای در زمینه دست کاری قیمت ها و فروش اجباری برخی محصولات است.

شیرکوند با تأکید بر ضرورت حفظ شأن مشتریان در فروشگاه های زنجیره ای، گفت: برخی از فروشندگان فروشگاه های زنجیره ای برخورد خوبی با مشتریان ندارند و اتاق اصناف به عنوان متولی اصلی این حوزه با چنین مواردی به صورت جدی و قاطعانه برخورد خواهد نمود.

در ادامه این نشست، مسئولان و نمایندگان فروشگاه های زنجیره ای نیز به بیان مسائل خود، به ویژه در زمینه افزایش روزانه قیمت ها و عدم تطابق قیمت های درج شده روی کالاها و قیمت های جدید اعلام شده از سوی شرکت های تولیدی پرداختند.

در انتها نشست نیز مقرر شد تا فروشگاه های زنجیره ای موظف به تأمین هر چه سریع تر پارکینگ، رعایت ساعت قانونی فعالیت و تحویل پروانه کسب خود طی مدت 48 ساعت به اتاق اصناف باشند و در غیر این صورت پلمب شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فروشگاه های زنجیره ای متخلف در ورامین پلمب می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروشگاه های زنجیره ای متخلف در ورامین پلمب می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید