فیزیوتراپیست ها نقش بسزایی در سلامت جامعه دارند

به گزارش بهترینهای وب، دکتر ابراهیم انتظاری، با اشاره به نامگذاری 8 سپتامبر(17 شهریور) به نام روز جهانی فیزیوتراپی، اضافه نمود: شعاری که برای این روز توسط کنفدراسیون بین المللی فیزیوتراپی نامگذاری گردیده، حرکت برای ایجاد سلامتی است.

فیزیوتراپیست ها نقش بسزایی در سلامت جامعه دارند

وی گفت: فیزیوتراپی در ایجاد سلامت جامعه بسیار مهم است برای اینکه شعارش حرکت است و خوب می دانید بی حرکتی از معضلات جامعه امروز و همه کشورها است و جامعه ما هم استثنا ازاین وضعیت نیست و بی حرکتی معضلات زیادی را برای جامعه ما ایجاد نموده بنابراین انجام حرکت می تواند خیلی موثر باشد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: فیزیوتراپیست می تواند افراد و حرکاتشان را به بهترین وجه هدایت کند و بگوید چه حرکاتی برای چه افرادی موثر و مفید است.

انتظاری ادامه داد: یکی از مطالبی که توسط فیزیوتراپیست ها می تواند انجام گردد این است که فرد باید از انجام ورزش و حرکاتش لذت ببرد و بداند چه حرکاتی برایش مناسب است و این فیزیوتراپیست است که می داند برای هر فرد چه تمرینی ضروری است.

وی گفت: فیزیوتراپی می تواند در بهبود بسیاری از بیماری ها یاری کند مانند ضایعات، تروما، سکته های قلبی و عروقی، تصادفات، شکستگی ها، ضایعات عصبی و حتی در بیماری های زنان و زایمان و بیماری های ریوی و در اطفال، فیزیوتراپی می تواند برای سلامت جامعه مفید واقع گردد.

انتظاری در پاسخ به این سئوال که بهترین راه پیشگیری از مسائل اسکلتی عضلانی چیست، اضافه نمود: بهترین پیشنهاد ورزش کردن در سنین مختلف است ولی نکته حائز اهمیت این است که حتی المقدور سعی کنیم کارهایی که باعث تنبلی ما می گردد را انجام ندهیم مثل خرید اینترنتی که شاید مزایایی همچون کاهش ترافیک به دنبال داشته باشد اما باعث کم تحرکی می گردد.

وی ادامه داد: وقتی کم تحرکی بیشتر می گردد خواه ناخواه در تمام مفاصل خشکی خاصی پیش می آید که وقتی یک حرکت انجام می دهیم بلافاصله درد شدیدی در بدن فرد ایجاد می گردد و باید استراحت کند چرا که عادت به حرکت نداشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فیزیوتراپیست ها نقش بسزایی در سلامت جامعه دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیزیوتراپیست ها نقش بسزایی در سلامت جامعه دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید