قربانی:استراماچونی باید روح قهرمانی بازیکنان استقلال را بیدار کند

به گزارش بهترینهای وب، پیروز قربانی درباره حضورش در کادر فنی تیم فوتبال استقلال و کار با استراماچونی گفت: برنامه ای برای دستیار شدن نداشتم ولی یک موقعیت خوب در اختیارم قرار داده شد تا از دانش استراماچونی استفاده کنم. امیدوارم قدر این موقعیت را بدانم.

قربانی:استراماچونی باید روح قهرمانی بازیکنان استقلال را بیدار کند

مربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه چرا مربیان ایرانی دستیار بودن را افت می دانند، تاکید نمود: همه در مقابل یادگیری موضع داریم و فکر می کنیم همه چیز را می دانیم. بهتر است از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنیم. هدف من هم از حضور در استقلال همین است. استراماچونی از یک کشور صاحب سبک به ایران آمده است.

قربانی با بیان اینکه هنوز جلسه خاصی بین اعضای کادر فنی برگزار نشده است، درباره نشست خبری روز گذشته استراماچونی تاکید نمود: سطح سوالات رسانه ها پایین بود و حرفه ای نبود. انتظار داشتم سوالات سطح بالاتری از استراماچونی پرسیده گردد ولی نحوه پاسخ دادن استراماچونی نشان داد که یک مربی حرفه ای است و با برنامه به کشورمان آمده است.

وی یادآور شد: باید قبول کنیم استراماچونی شناخت نسبی از فوتبال ایران دارد. باید زمان بیشتری به او بدهیم. از طرفداران می خواهم تحملشان را بالا ببرند. استراماچونی از یک سبک و فوتبال جدید به کشورمان اضافه شده است و به زمان احتیاج دارد. تماشاگران مطمئن باشند آینده استقلال روشن است.

مربی استقلال درباره مهمترین اقدامی که باید در این تیم انجام گردد، گفت: مهمترین احتیاج استقلال شاید حس خودباوری باشد. تیم استقلال چند سال جام نیاورده است و باید روح قهرمانی در بازیکنان باشد. استراماچونی باید این روح را در بازیکنان بیدار کند. مسائل اقتصادی هم در باشگاه بوده است. امیدوارم مدیریت و کادر فنی اجازه ندهند مسائل اقتصادی که سال جاری هم هست، منجر به بی نظمی و تأثیر منفی در تیم گردد.

قربانی اضافه کرد: استراماچونی به ابزار احتیاج دارد که مهمترین آن بازیکن است. مدیریت و تماشاگران و همه باید به این سمت حرکت کنیم که اتفاق خوبی برای استقلال رخ بدهد.

وی گفت: استقلال پنج، شش حریف درجه یک دارد. سال بسیار سختی است. یک مربی جدید به تیم اضافه شده و پروسه تیم سازی زمان بر است. امیدوارم تماشاگران سعه صدر داشته باشند. مطمئناً استراماچونی انگیزه دارد تیم را بسازد و همه باید یاری کنیم این پروسه زودتر طی گردد.

مربی استقلال درباره خط دروازه این تیم و اینکه سال گذشته مسائلی بین مهدی رحمتی و حسین حسینی وجود داشت، به ورزش و مردم گفت: نظر شخصی من این است که باید معین گردد دروازه بان اول و دوم کیست. شاید نظر استراماچونی این نباشد. در اروپا دروازه بان اول و دوم معین است. سال گذشته جوری برخورد شد که هر دو گلر خودشان را دروازه بان اول می دانستند. این باعث ایجاد حاشیه می گردد.

قربانی با اشاره به مسائل فصل قبل استقلال اظهار کرد: استقلال سال گذشته از پیش فصل به خوبی استفاده نکرد. استقلال بعد از سال خوبی که با تیام، جباروف، حسینی و ابراهیمی داشت نفراتش را از دست داد. شفر پیش فصل خود را 4 هفته مشخص کرد که برای ساختن تیم جدید کافی نبود. استقلال سال گذشته از نظر وجود بازیکنان تاپ مشکل داشت. امیدوارم باشگاه این مشکل را حل نماید.

وی اضافه کرد: بازیکن تاپ یعنی بازیکنی که تیم را رو به جلو ببرد و روح قهرمانی داشته باشد. مثلاً امید ابراهیمی یک بازیکن تاپ بود. استقلال سال گذشته بازیکنان مستعدی گرفت که می توان در آینده روی آنها حساب کرد ولی همواره از استقلال و پرسپولیس انتظار قهرمانی می رود و احتیاج به بازیکن تاپ دارند.

قربانی در مورد اینکه گفته می گردد استراماچونی مربی جوانی است، گفت: زمانمان را باید صرف یادگیری از این مربیان کنیم نه بحث های حاشیه ای. باید از یک جایی آغاز کنیم. فوتبال یک ورزش وارداتی است که باید یاد بگیریم و چیزی که داریم به آن اضافه کنیم. باشگاه می تواند برنامه ای بریزد تا مربیان جوان هم سر تمرین بیایند و از دانش استراماچونی نکته برداری نمایند.

وی در مورد انتخاب جایگزین مهدی رحمتی هم توضیح داد: باشگاه گزینه های زیادی را مدنظر دارد که نظر نهایی را باید آقای غلامپور بدهد.

قربانی همچنین به فرهاد مجیدی هم اشاره نمود و گفت: اختلاف سلیقه همواره وجود دارد اما مسئله ای با مجیدی ندارم. او بزرگتر از من است و احترامش واجب.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قربانی:استراماچونی باید روح قهرمانی بازیکنان استقلال را بیدار کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قربانی:استراماچونی باید روح قهرمانی بازیکنان استقلال را بیدار کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید