مجمع جهانی گفت و گوی فرهنگ ها با حضور ایران در باکو شروع شد

باکو - خبرنگاران - پنجمین مجمع جهانی گفت و گوی فرهنگ ها روز پنجشنبه با حضور مقامات سیاسی و فرهنگی 105 کشور و 35 نهاد بین المللی از جمله ابوذر ابراهیمی ترکمان رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جمهوری اسلامی ایران در باکو شروع شد .

مجمع جهانی گفت و گوی فرهنگ ها با حضور ایران در باکو شروع شد

به گزارش خبرنگاران ، این مجمع دو روزه تحت شعار گفت وگوی برای جلوگیری از تبعیض، نابرابری ، مناقشات خشونت آمیز با همکاری وزارت فرهنگ جمهوری آذربایجان، سازمان یونسکو، اتحادیه تمدنهای سازمان ملل متحد، سازمان جهانی گردشگری، شورای اروپا، سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی (آیسسکو)، دانشگاه صلح سازمان ملل متحد، ، اداره مبارزه با ترور سازمان ملل متحد، مرکز جهانی گفتو گو و توسعه حقوق بشر ژنو برگزار می گردد.

الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان با حضور در مراسم شروع پنجمین مجمع جهانی گفت و گوی فرهنگ ها که در سالن مرکز حیدر علی اف باکو برگزار گردید ، سخنرانی کرد .

مدیریت و گفت و گوی میان ادیان، تبعیض و نابرابری، راه ابریشم از دیدگاه جوانان، تشکیل همکاری با هدف پیشرفت پایدار، تبلیغ فرهنگ صلح، راهکارهای جلوگیری از اسلام هراسی، ایجاد ارتباط بین جوانان با روش های جدید، تشویق گردشگری از محورهای عمده این مجمع می باشد . اشتغال جوانان، حقوق بشر، مهاجرت و امنیت از جمله موضوعات مورد آنالیز در این مجمع جهانی اعلام شده است .

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پنجمین مجمع جهانی گفت و گوی فرهنگها با موضوع گفت و گوهای فرهنگی ، تکیه بر عقلانیت و خردورزی، راهی برای دستیابی به صلح و دوری از خشونت سخنرانی خواهد نمود .

برنامه های این مجمع به وسیله سایت رسمی سازمان ملل متحد بصورت زنده پخش می گردد .

خاورم** 337 *1663**

منبع: ایرنا

به "مجمع جهانی گفت و گوی فرهنگ ها با حضور ایران در باکو شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجمع جهانی گفت و گوی فرهنگ ها با حضور ایران در باکو شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید