مسکو: واشنگتن از عناصر غربگرا در روسیه پشتیبانی اطلاعاتی و اقتصادی می نماید

کمیسیون شورای فدراسیون روسیه، آمریکا را به پشتیبانی اقتصادی و اطلاعاتی از عناصر ضد روس در این کشور متهم کرد.

مسکو: واشنگتن از عناصر غربگرا در روسیه پشتیبانی اطلاعاتی و اقتصادی می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در گزارش سالانه کمیسیون شورای فدراسیون روسیه از تداوم کوشش های آمریکا برای دخالت در امور روسیه و آموزش و پشتیبانی از مخالفان سیاسی و تامین اقتصادی نیروهای ضد روس انتقاد شده است.

وبگاه شبکه خبری راشاتودی سه شنبه شب به وقت تهران در این باره نوشت که این گزارش توسط آندره کلیموف رئیس این کمیسیون به مجلس عُلیای روسیه تقدیم شده است.

در این گزارش آمریکا به حمایت و پشتیبانی گسترده سیاسی، سازمانی و اطلاعاتی از نیروهای طرفدار غرب و ضد روس متهم شده است. در این گزارش همچنین آمده که فعالیت های آمریکا توسط وزارت امور خارجه این کشور و تحت پوشش مبارزه برای دموکراسی در روسیه هماهنگ شده است.

مجلس علیای روسیه

این در حالی است که آمریکا مدت هاست روسیه را به دخالت در امور داخلی خود متهم نموده و مدعی است که مسکو در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 این کشور که به پیروزی دونالد ترامپ انجامید، دخالت نموده است. روسیه نیز متقابلا این اتهام زنی واشنگتن را بارها رد نموده است.

سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه روسیه نیز به تازگی در گفت وگو با خبرگزاری تاس گفت که سندرم دخالت روسیه در امور داخلی در آمریکا همواره وجود دارد.

وی در این باره گفت : این عامل همواره وجود داشته، اکنون شدت بیشتری گرفته و در آینده نیز باقی خواهد ماند.

نخست وزیر روسیه نیز چندی قبل با طعنه به دیپلمات های آمریکایی، به آن ها توصیه کرد قبل از هرگونه اظهار نظری کتاب های آموزشی درباره حقوق بین الملل را با دقت مطالعه نمایند و با مفهوم تمامیت ارضی کشورها آشنا شوند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "مسکو: واشنگتن از عناصر غربگرا در روسیه پشتیبانی اطلاعاتی و اقتصادی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: واشنگتن از عناصر غربگرا در روسیه پشتیبانی اطلاعاتی و اقتصادی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید