معرفی برندگان جایزه پولیتزر در بخش ادبیات

به گزارش بهترینهای وب، برندگان جایزه پولیتزر در بخش های مختلف از جمله ادبیات داستانی، غیرداستانی، شعر، نمایشنامه و زندگی نامه معرفی شدند.

معرفی برندگان جایزه پولیتزر در بخش ادبیات

به گزارش ایسنا به نقل از نیویورک تایمز، فهرست برندگان جوایز پولیتزر در شاخه های مختلف در حالی در دانشگاه کلمبیا اعلام شد که در بخش ادبیات داستانی در نهایت رمان سایه بان نوشته ریچارد پاورز در رقابت با مؤمنان واقعی نوشته ربکا ماکای و آن جا آن جا از تامی اورنج برنده جایزه نام گرفت.

در رمان سایه بان تمامی شخصیت های اصلی درختان هستند و تمامی ارتباطات در طبیعت روی می دهد.

ریچارد پاورز 61 ساله کسب جایزه پولیتزر را شگفت آور خواند و گفت این جایزه ثابت کرد که خوانندگان چقدر تشنه داستان هایی هستند که شخصیت های غیرانسانی را در کانون توجه قرار می دهد.

اما در بخش شعر این جوایز نیز مجموعه شعر بودن با نوشته فارست گاندر برنده جایزه شد، در حالی که مجموعه شعرهای فیلد سروده جوس چارلز و شبیه اثر اِی. ای استالینگز نیز نامزد کسب جایزه بودند.

در سایر بخش های مرتبط با ادبیات جوایز پولیتزر 2019، دید منصفانه نوشته جکی سیبلی دروری برنده جایزه بهترین نمایشنامه نام گرفت و دیوید دابلیو بلایت برای نوشتن کتاب فردریک داگلاس: پیامبر آزادی برنده جایزه بهترین کتاب تاریخی شد. جایزه بخش زندگی نامه نیز به سیاه جدید: زندگی آلن لاک نوشته جفری سی. استوارت رسید.

پولیتزر مجموعه جوایزی در حوزه های روزنامه نگاری، ادبیات و موسیقی است که از معتبرترین جوایز جهان به حساب می آید. این جایزه از سال 1917 به صورت سالانه با نظارت دانشگاه کلمبیا به روزنامه نگاران و نویسندگان، شاعران و موسیقی دانان اعطا می گردد. جایزه پولیتزر به نام بنیان گذار آن جوزف پولیتزر، روزنامه نگار مجاری تبار آمریکایی قرن نوزدهمی نام گذاری شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "معرفی برندگان جایزه پولیتزر در بخش ادبیات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی برندگان جایزه پولیتزر در بخش ادبیات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید